"Daha yolun yarısı"

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Braga'yı 1-0 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.
Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Braga'yı 1-0 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Gerçekten kaliteli bir takım olduklarını söyleyen Pereira, "Braga, bugün organize bir takım olduğunu gösterdi. İkinci maçta da kendi oyunumuzu sergilemeye çalışacağız. Maçın öncesindeki düşüncelerim aynen devam ediyor. Kaliteli bir takımız dengeli bir oyun oynadık" ifadelerini kullandı.

"Portekiz'de herkes Braga'ya saygı duyuyor"

Tam olarak beklediğim gibi bir maç olduğunu belirten Fenerbahçe teknik direktörü, "Braga 15 maçtır yenilmiyordu. Burada olmayı hak ediyorlar. Beklediğim gibi bir maç oldu. Portekiz'de herkes Braga'ya saygı duyuyor. Belki bir gol daha atabilirdik. İkinci golü aradık ancak bulamadık. 2-0'ı yakalasak daha avantajlı olurduk. İkinci maç da zor olacak. Orada çok fazla maça çıktım. Bu tur son ana kadar çok çekişmeli geçecek" dedi.

"Kalecilerime güvendiğimi ispatlayacağım"

Portekizli teknik adam, daha önceki Avrupa kupası maçlarında kalede görev verdiği Fabiano Ribeiro yerine bu akşam Volkan Demirel'i oynatmasıyla ilgili şöyle konuştu:

"Kalecilerimin durumundan mutluyum ve şanslıyım. Elimdeki 3 kaleci de kaliteli. Güzel baş ağrıları yaşıyorum. Bu karar kolay olmuyor. Hepsine güvendiğimi onlara ispatlayacağım. Bir sonraki maçta kim oynayacak, göreceğiz."

Neşeli olduğu gözüken Pereira, bu durumunun sorulması üzerine, "Bu akşam gülümsüyorum çünkü taraftarların Braga maçından çok şey beklediğini biliyordum. Takımımın saha içindeki performansından memnunum. Yüzümdeki, geniş büyük bir gülümseme değil. Turu geçersek daha büyük bir gülümseme göreceksiniz. Çok zor olacak. Daha yolun yarısındayız" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Sporcope ve AA