Hürriyet'ten Beşiktaş'a 'Jelena Karleusa'a özrü

Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan ile Beşiktaşlı Tosic'in eşi Jelena Karleusa için hazırlanan capsler, Hürriyet Gazetesi'nde haber haline getirildi. Kısa sürede özellikle Beşiktaş taraftarlarından tepki gören haber, hemen siteden kaldırıldı. Ancak tepkiler gelmeye devam edince Hürriyet bir açıklama yaparak Beşiktaş camiasından ve taraftarlarından özür diledi.
Hürriyet'ten Beşiktaş'a 'Jelena Karleusa'a özrü
Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan ile Beşiktaşlı Tosic'in eşi Jelena Karleusa için hazırlanan capsler, Hürriyet Gazetesi'nde haber haline getirildi. Kısa sürede özellikle Beşiktaş taraftarlarından tepki gören haber, hemen siteden kaldırıldı. Ancak tepkiler gelmeye devam edince Hürriyet bir açıklama yaparak Beşiktaş camiasından ve taraftarlarından özür diledi.Beşiktaş Kulübü, hurriyet.com.tr'nin yayınladığı "Ozan Tufan - Jelena Karleusa capsi" ile ilgili açıklamada yaptı.

Beşiktaş Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
"Henüz geçtiğimiz hafta Beşiktaş-Benfica maçında taraftarımız ve spor kamuoyunun haklı tepkisini alan hürriyet.com.tr maç ile ilgili haberde geçen ve kullanılan ifadeler nedeniyle Beşiktaş Kulübü ve Büyük Beşiktaş taraftarından özür dilemiş; olayın tamamen servis alınan ajanstan kaynaklandığını belirtmiştir.

Kulubümüz haberde kabul edilemez ifadelere rağmen özürü ve mazereti samimi kabul edip, herhangi başka bir değerlendirme ve eylemde bulunmamıştır..

Ancak hurriyet.com.tr bu defa sadece camiamıza değil, kadına yönelik ayrımcılığa, aile değerlerine, rakip takım taraftarları arasında kin ve nefret uyandırmaya, Doğan Yayın İlkeleri'ne açıkça aykırı olacak şekilde ve bir futbolcumuzun eşi üzerinden ahlaki değerlere dönük, tarafımızca hiçbir şekilde asla kabul edilemez, çok ucuz ve seviyesiz bir yayınla, o capsi yayınlamıştır.

Bu bağlamda Hürriyet'in kurumsal olarak kendi ilkeleri ile çelişen bu yayını yapan ve editöryal sorumluluğu bulunan kişilere dönük yasal ve mesleki etik çerçevesinde yaptırım uygulamaması halinde bütün kurumsal ilişkilerimizi bitireceğimizi, yasal bütün haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı Kamuoyuna duyururuz.

Beşiktaş JK"

İŞTE HÜRRİYET'İN AÇIKLAMASI VE PAYLAŞILAN O İÇERİK

Hürriyet bir açıklama yaparak Beşiktaş camiasından ve taraftarlarından özür diledi. İşte o açıklama:

"İnternet sitemizde bu akşam Beşiktaş camiasında büyük bir rahatsızlığa yol açan bir içeriğin yayımlanmış olmasından üzüntü duyuyoruz.

Bu içerik fark edilir edilmez hemen yayından kaldırılmıştır. Söz konusu içeriğin herhangi bir kasıt taşımadan yalnızca dikkatsizlik sonucu yayına konduğu hususunda okurlarımızı temin ederiz.

Dikkatsizliğin sorumluluları hakkında gereken idari işlemler geciktirilmeden yapılacaktır.

Söz konusu yayının hedef aldığı kişiler ve Beşiktaş camiasından özür dileriz."

İşte o tepki çeken paylaşım: