"Hocamızı anlatmak mümkün değil"

Bursaspor ikinci başkanı Ali Ademoğlu, Bursa Fan Kulübü'nün düzenlediği Cumhuriyet Balosu'nda beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.
İşte o açıklamalar;

"Bursaspor'da görev yapmak bizim için büyük bir şeref ve onur. Bursaspor şampiyon bir takım; gerek lig, gerek Türkiye Kupası. Bursaspor'un her zaman başarılı olması, iyi olması gerekir. Bazen futbolda şanssızlıklar, yaşanmaması gereken şeyler yaşanabiliyor maalesef. Elinizde değil sizin, şartlar öyle getirebiliyor.

Bu sene daha iyiyiz. Her hafta daha da iyiye gideceğimizin görüntüleri veriliyor. Hocamızı anlatmak mümkün değil. Adam bir dünya markası. Her şeyin daha iyi olacağına, daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Burada disiplin çok önemli. Hocamız oyun disiplinini, iç ve dış disiplini çok güzel uyguluyor. Yönetim olarak biz de, başta başkanımız olmak üzere hocamızın elini kolaylaştırıyoruz. Başkanımızın hoş görüsü, yönetim kurulunun da başkanımıza verdiği destekle her şeyin çok iyi gittiğine inanıyoruz. Bursaspor'un kendi içindeki ekonomik soruları çözdüğümüz zaman, göreceksiniz her şey çok daha güzel olacak.

Bu sene farklılık var. Beraberliğin olmadığı, her takımın her takımı yenebileceği bir lig olacağını söylemiştim. Yabancı transferleri kim nasıl değerlendiriyor bilmiyorum ama ben olumlu değerlendiriyorum, en azından bir sürece ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Yabancı oyuncular gerek profesyonelliklerini, gerek kabiliyetlerini ortaya koyduğu gibi Avrupa maçlarında sorun yaşamıyorsun. Türkiye'de bazı oyuncuların ayakları titrerdi Avrupa maçlarında. Ben belli bir süre daha yabancı oyuncuların ve hocaların Türk futboluna katkı sağlayacağına inanıyorum. Derwall, Birch, Didi gibi hocaların Türk futboluna çok katkıları olmuştur. Hagi bir efsanedir, bizim rahmetli Nejat Biyediç... Yabancının kalitelisi önemli. Size sadece futbol değil, profesyonellik de vermeli. Türkiye bu şansı yakaladı. 14 yabancı kuralı ile Türk futbolcunun aşama kaydedeceğine inananlardanım.

Biz yolun başıdnayız daha. Hocamızın kalitesini bugün değil, ileride çok daha iyi göreceksiniz. Onun oyun kalitesi ile inanıyorum Bursaspor özlediği günlere geliyor Allah'ın izniyle. Benim buna inancım tamdır.

HABER YORUMLARI