"Hocalık sorumluluk istiyor"

Mutlu Topçu, yaptığı açıklamada, "Teknik direktörlük tamamen sorumluluk istiyor" derken, "Çünkü her şey doğrusuyla yanlışıyla sizin yaptıklarınızla oluyor. Eleştiriliyor veya takdir ediliyoruz. Yoğun çalışmak zorundasınız. Başlangıcın iyi olmadığını söyleyebilirim ama gelinen nokta itibarıyla memnunum" ifadelerini kullandı.
Mutlu Topçu, yaptığı açıklamada, "Teknik direktörlük tamamen sorumluluk istiyor" derken, "Çünkü her şey doğrusuyla yanlışıyla sizin yaptıklarınızla oluyor. Eleştiriliyor veya takdir ediliyoruz. Yoğun çalışmak zorundasınız. Başlangıcın iyi olmadığını söyleyebilirim ama gelinen nokta itibarıyla memnunum" ifadelerini kullandı.

Mücadele gücü yüksek agresif bir oyun oynatmayı istediğini belirten Topçu, "Kendi kişiliğimi sahaya yansıtacak bir takım oluşturmaya çalışıyorum. Mücadele eden ve daha ofansif oynayan bir oyuncu grubu bekliyorum. İlk yarının ortasına kadar bunu çok beceremedik. Ancak sonlara doğru birkaç takım içi değişiklik yaptık ve bu da bizim işimize yaradı. Sonrasında daha etkili olmaya çalıştık. Son maçlarımızdaki performansımızda memnunum" diye konuştu.

- "Sezona iyi başlayamadık"
Gaziantepspor olarak ilk haftalarda beklentisinin altında kaldıklarını aktaran genç çalıştırıcı, "Sezona çok iyi başladığımızı söyleyemem. Daha sonra toparladık ve ardından 10. hafta sonunda 14 puan yaptık. Ardından üst üste Medicana Sivasspor ve Medipol Başakşehir maçlarını kaybettik. Son haftalarda yeniden çıkışa geçtik ve devreye kadar bunu devam ettirdik" değerlendirmesinde bulundu.

İlk yarıda elde ettikleri 23 puandan memnun olduğunu dile getiren Topçu, "Puan anlamında bizim için iyi. Yakalayabileceğimiz puan hedefine ulaştık. İkinci yarıda futbolumuzun üzerine koymak istiyoruz. Ne kadar daha puan toplayabileceğimizi söyleyemem ama daha iyi futbol oynamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" şeklinde görüş belirtti.

Ligin 12. haftasında Medicana Sivasspor'a 3-0 yenildikleri maçı unutamadığını anlatan Topçu, şunları söyledi:

"Medicana Sivasspor maçı bizim açımızdan tam bir kabustu. Çok açık söyleyeyim, unutmak istediğim maçlardan bir tanesi. Hem mücadele anlamında hem skor anlamında bizim adımıza kötüydü. Rakibin de sahada 10 kişi kaldığını düşünürsek, üzücüydü. Sonrasında Gençlerbirliği maçında ise iyiydik. Adeta siyah ile beyaz kadar fark vardı. Karşılaşmanın ilk yarısında kötü olsak da ikinci yarıda çok iyiydik. Zaten bizim dönüşümüz orada oldu. O müsabakada bir takım ruhu yakaladık, birlik ve beraberliği sağladık, futbol anlamında üzerine koyduk. Demek ki o inancı yakaladık. İlk yarının son bölümünde de o inançla, öz güvenle çok iyi puanlar topladık."

- "Transfer arayışlarımız devam ediyor"
Mutlu Topçu, kadrolarına güçlendirmek adına transfer arayışlarının devam ettiğini vurguladı.

Bazı mevkilerle alakalı arayışları olduğunu anlatan genç teknik adam, "Takıma yararlı olacak ve imkanlarımız doğrultusunda transfere açığız. Araştırıyoruz. En uygununu, bize katkı sağlayacak futbolcuyu almak istiyoruz" dedi.

Takıma Akhisar Belediyespor'dan Koray Arslan'ı ve Eskişehirspor'dan da Hürriyet Gücer'i dahil ettiklerini hatırlatan Topçu, "Transfer hiçbir takımda bitmez ve her hoca daha iyi bir takım olma, daha iyi futbol oynatma adına transfer ister. Bu iki arkadaşımız da bizi katkı sağlayacaktır. Çünkü ikisi de daha önce Gaziantepspor formasını giydi. Bizim için önemli olan, buraya gelecek oyuncunun karakteri. Bu nedenle Koray ile Hürriyet'in bize katkı vereceklerine inanıyorum" diye konuştu.

- "İlk 6 maç önemli"
Mutlu Topçu, ligde ikinci yarı oynayacakları ilk 6 maçın kendileri için büyük önem taşıdığını aktardı.

Ligin zirvesi haricindeki takımlarla puan farkının az olduğunu hatırlatan Topçu, "Hemen üzerimizdeki grupla 6 puanlık bir fark var ve onları yakalamak güzel olacaktır. Bizim ikinci yarının başında 6 maçlık zorlu bir periyodumuz var. Oradan alacağımız puanlar bizim için hedef açısından çok belirleyici olacak. Şu anda lig için önümüzdeki Kasımpaşa maçı çok önemli. Daha iyi hedefler kovalama açısından o müsabakadan iyi sonuç almamız lazım" diyerek sözlerinini tamamladı.