Hıncal Uluç derbideki favorisini açıkladı

"Galatasaraylılar'ın Muslera'ya duyduğu güven Beşiktaş'ta iki kaleciye de yok. Arkaya ne kadar güvenirsen öne o kadar korkusuz çıkarsın... Riekerink'in kadrosu ve düzeni belli. Güneş'in geniş kadroyu yönetecek gücü yok. Durmadan değişen kadroyla Beşiktaş büyük takım olamaz." diyen Hıncal Uluç, derbideki favorisinin Galatasaray olduğunu söyledi...
Hıncal Uluç derbideki favorisini açıkladı
"Galatasaraylılar'ın Muslera'ya duyduğu güven Beşiktaş'ta iki kaleciye de yok. Arkaya ne kadar güvenirsen öne o kadar korkusuz çıkarsın... Riekerink'in kadrosu ve düzeni belli. Güneş'in geniş kadroyu yönetecek gücü yok. Durmadan değişen kadroyla Beşiktaş büyük takım olamaz." diyen Hıncal Uluç, derbideki favorisinin Galatasaray olduğunu söyledi...İşte Spor yazarı Hıncal Uluç'un Fotomaç'taki yazısından ilgili kısımlar:

"ŞENOL GÜNEŞ BU KADROYU YÖNETECEK ÇAPTA BİR HOCA DEĞİL
Benfica maçının kadrosunun nerdeyse yarısını değiştiren bir hocanın yorgunluk şikayetini dilinin ucuna bile almaması lazım. Elinde bu kadar zengin kadro varken haftada iki maçtan şikayet ediyorsan bahane arıyorsun. Beşiktaş'ın meselesi geniş kadro. Şenol Güneş bu geniş kadroyu yönetecek güçte ve çapta bir hoca değil. Bu kadro zenginliği yüzünden Beşiktaş sezon sonuna kadar yerleşik 11 bulamayacak. Büyük takımsan eğer herkesin yeri bellidir. Her maça başka kadroyla çıkıyor.

BEŞİKTAŞ'IN EN BÜYÜK ZAAFI...

Beşiktaş'ın en güçlü yanı hücum ama savunmasında müthiş bir zaaf var. Kim oynarsa oynasın takım da, taraftar da kalecilere güvenmiyor. Galatasaraylıların Muslera'ya duyduğu güven Beşiktaş'ta iki kaleciye de yok.

"DERBİDEKİ FAVORİM GALATASARAY"
Yeni hoca gelmiş ve kriz yaşayan Akhisar'a karşı Beşiktaş'ta öne çıkan bir yıldız söyleyin. Beşiktaş tuttu değil, Akhisar atamadı. Bunun içindir ki derbideki favorim Galatasaray. Çünkü Galatasaray, Çaykur Rizespor karşısında son zamanların en olumlu futbolunu oynadı. Kıyametler koparan bir önceki maçta çıkardığı 11'i oynattı Riekerink Bey! Hamza'nın 4. yıldızı Galatasaray'a getirdiği zaman oynadığı futbol.

GALATASARAY'IN BEŞİKTAŞ'A ÜSTÜN TARAFI...
İki kanatta iki üçgen... Geçen hafta bunun başlangıcını yaptı. Rize karşısında da, 'Bu futbol ve bu kadro benim esasımdır' diyerek düşüncesinden vazgeçmedi ve bu çok önemli. Beşiktaş'a üstün tarafının bir numarası bu. Ana kadro ve oyun düzeni belli.

KİM KORKAK GÖRECEĞİZ!
Riekerink sağı-solu dengeli kullandığı anda Türkiye'nin en iyi kanat akını yapan takımlarından biri olacak. Türkiye'nin en iyi kanat akını yapan iki beki Caner ve Gökhan'a karşı... Kimin korktuğunu da göreceğiz. Sabri ile Carole mü, Caner ile Gökhan mı santranın ötesine çıkacak.

GALATASARAY'IN AVANTAJI...
Galatasaray'ın buradaki avantajı daha oturmuş, birbiriyle çok oynamış isimler olması. Bir de stoperlerin arkasından tüm Tükiye'nin güvendiği bir kaleci var: Muslera... Arkaya ne kadar güvenirsen öne o kadar korkusuz çıkarsın. Arkaya güvenemezsen santrayı fazla geçemezsin.

İDEAL 11'İ KURAMIYOR
Durmadan değişen kadroyla Beşiktaş büyük takım olamaz. Şenol hoca, 'onu küstürmeyeyim, bunu üzmeyeyim' derken ideal 11'i kuramaz. 11 maç oynamadığı halde 12. maçta yedek kulübesinden oyuna sokacağı futbolcu hazırsa o zaman büyük hocasın.

ÖMER ŞİŞMANOĞLU NEREDE?
Beşiktaş'ın son zamanlarda en etkili forveti Ömer Şişmanoğlu... Ancak nerede? Aboubakar oynuyor, Cenk çıkıyor. Quaresma hayatının en berbat futbolunu oynuyor. Ancak Ömer oyunda yok. Bu kadro zenginliğinin zaafa dönüşmesidir."