"Hepimiz futbolu bitiriyoruz"

Torku Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray karşılaşması ile ilgili açıklamada bulundu.
Torku Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray karşılaşması ile ilgili açıklamada bulundu.

Karşılaşma sonrasındaki basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman, Galatasaray'ın Fenerbahçe'nin yenilmesinden dolayı moral bularak maça çıkma isteğini kırdıklarını belirterek, maçın ilk yarısının tamamı ve 70. dakikaya kadar maçı kontrol altında tuttuklarını söyledi. Sarı kırmızılı takımın sahaya yerleşmesine izin vermediklerini belirten Kocaman, "Hücumlarımız net ve kaliteli değildi ancak oyunun tamamında sezonun ilk yarısının üzerinde top oynadık. Performansımız ligin ilk 6 sırasında yer alabilmek için yeterli. 65'ten sonra baskı görmek normaldir. Büyük bir takıma karşı oynarken özellikle. Bu tehlikeleri hem beceri veya beceriksizliklerimiz hem de şans yardımıyla savuşturmayı başardık. Yarışa güçlü şekilde devam edeceğimizi gösterdik." ifadelerini kullandı.

"FUTBOL ÖLMEK ÜZERE"

Kocaman, kulüplerin mali sorunlarına ilişkin bir soruya ise, "Futbol ölmek üzere. Dünyadaki en değerli şeylerden bir tanesini el birliğiyle öldürme gayreti içindeyiz. Altın tavuğu kesmek üzereyiz. Elimizdekilerin kıymetini geliştirerek kulüp bütçelerini düzeltmeliyiz. Kulüplerimizin bir çoğu en kibar haliyle maddi sorunlarla boğuşuyor. Bu bir sıkıntı değil, aslında bitmiş haldeyiz." şeklinde konuştu.

"LİGDEKİ HEDEFLERİMİZ KUPADAKİNDEN DAHA KOLAY GÖRÜNÜYOR"

Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Beşiktaş eşleşmesine ilişkin ise Kocaman, "Kupayı kazanmak için Beşiktaş'ı elemek zorundayız. Bunu yaparsak arkasından büyük ihtimalle Fenerbahçe gelecek. Onu da elersek muhtemelen Galatasaray gelecek. Şampiyonlar Ligi'ni kazanmaktan daha kolay gibi geliyor. Bugünkü performans, sadece lig için değil, kupa için de isteğimizi artırabilecek oyunlardan biriydi. Bunun üstüne çıkmamız gerekiyor. Kupa zorlu görünüyor. Sanki ligdeki hedefimiz kupaya göre daha kolay gözüküyor" diyerek açıklamlarını noktaladı.