Hentbolda terör acısı

Hentbolda terör acısı

Türkiye Hentbol Federasyonu yöneticileri, Maliye Milli Piyango Kulübü yetkilileri ve sporcular, Diyarbakır'daki bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Necdet Alıcı'nın ailesi ile hentbolcu çocukları Kürşat ve Neşet'i taziye evinde ziyaret etti.Şehit ailesinin Ankara Elvankent'teki evlerine yapılan taziye ziyaretinde, Türkiye Hentbol Federasyonu Genel Sekreteri Barboros Mutlu Kadıoğlu, Maliye Milli Piyango Kulübü Genel Sekreteri Abdulkerim Kolat, antrenör Murat Bilge ile Kürşat ve Neşet'in hentbolcu arkadaşları yer aldı.

Antrenör Murat Bilge,  yaptığı açıklamada üzgün olduklarını belirterek, "Devlet ve millet, birlikte, çocuklarımızın zor gününde yanındayız. Zor günleri beraber atlatacağız." dedi.

Kürşat ve Neşet'in uzun zamandır Maliye Milli Piyango'da hentbol oynadığını ifade eden Bilge, "Bu çocuklar nice Türkiye şampiyonluklarına, başarılara imza attılar, milli takımlarda görev aldılar. Şimdi temsil ettikleri bayrakla babalarını uğurlayacaklar. Şehidimize Allah rahmet eylesin." diye konuştu.

Bilge, şehit Necdet Alıcı'nın, Ankara'da olduğu dönemlerde maçlara gelerek, karşılaşmaları heyecanla izlediğini sözlerine ekledi.

Maliye Milli Piyango Kulübü Genel Sekreteri Abdulkerim Kolat ise kendi oğlunun da askeri personel olduğunu ve ailenin acısını en içten duygularla paylaştığını belirterek, "Devletimiz muktedir. Bunun sonu gelecek, devlet müsamaha göstermeyecek." ifadelerini kullandı.

Türkiye Hentbol Federasyonu Genel Sekreteri Barboros Mutlu Kadıoğlu da derin üzüntü yaşadıklarını, canlarının yandığını kaydederek, bütün şehitlere Allah'tah rahmet diledi.

Kaynak: AA