Hem Milli Takıma hem Galatasaray'a dönüyor!

Barcelona’dan ayrılması an meselesi olan Arda Turan yeniden hem ay-yıldızlı hem de sarı-kırmızılı formayı giyecek.
Hem Milli Takıma hem Galatasaray'a dönüyor!
Türk Milli Takımı'nın yeni teknik patronu Mircea Lucescu, Barselona'da baş başa yemek yediği yıldız oyuncuya "Milli Takım'ın sana ihtiyacı var" dedi. Kaptanın yanıtı netti: "Beni çok mutlu ettiniz." İkinci dönüş teklifi, yuvası Galatasaray'dan gelirken kaptan yine şaşırtmadı: "Seve seve."


ARDA: BURAYA KADAR GELMENİZ BÜYÜK İNCELİK

Türk Milli Takımı'nın başına geçmesinin ardından Avrupa'da oynayan Türk futbolcularla sıcak temasa geçen Mircea Lucescu'nun en kritik görüşmesi İspanya'daydı. Fatih Terim döneminde Milli Takım ile yolları ayrılan yıldız futbolcu ile Lucescu, Barcelona-Chapecoense maçından sonra, Barselona'daki Botafumerio adlı ünlü balık lokantasında buluştu. Görüşmede Rumen hoca, babacan tavırlarıyla Arda'nın kalbini fethetti ve "Milli Takım'ın sana, senin de Milli Takım'a ihtiyacın var. Seni aramızda görmek istiyoruz" dedi. Arda da, "Misafir olduğunuz ve sizi burada ağırladığım için çok mutluyum, teşekkür ederim. Buraya kadar gelmemiz beni çok mutlu etti. Bu teklifinize sıcak bakıyorum" karşılığını verdi. Milli Takım kaynaklarından alınan bilgiye göre; Lucescu eylül ayındaki 2018 Dünya Kupası elemelerinde oynanacak kritik Ukrayna ve Hırvatistan karşılaşmaları Arda'ya milli davetiye gönderecek.


GALATASARAY İÇİN FEDAKARLIK YAPARIM

Barcelona'da teknik direktör Valverde'nin Arda'ya soğuk bakışı İspanya'da da ilginç karşılandı. Geçen sezon başında Neymar'ın Olimpiyat Oyunları mesaisi yüzünden Barcelona forması giyemediği dönemde, sezona fırtına gibi giren ve Brezilyalı yıldızı aratmayan Arda'nın, Neymar PSG'ye satıldıktan sonra dahi kadroda düşünülmemesi, "Barcelona'dan koptu" yorumlarına neden oldu. Arda pazar günü Real Madrid ile oynanacak Süper Kupa finalinde de şans bulamazsa, Katalan kulübüyle ipler tamamen kopacak. 1 aydır Arda transferi için kapalı kapılar ardında büyük çaba sarf eden Galatasaray'ın 1 yıl kiralık satın alma opsiyonlu teklifini Barcelona yönetimine götüreceği ve rakamın kiralama bedeli de dahil olmak üzere 10-12 milyon Euro seviyesinde olacağı öğrenildi. Barcelona'da yılda 8 milyon Euro kazanan Arda'nın yetiştiği kulüp olan Galatasaray'a dönmek istediği ve yıllık ücretinde her türlü fedakarlık yapmaya hazır olduğunu belirterek, "Burası benim evim, gereken neyse yaparım" diyerek Galatasaray yönetiminin Barcelona ile anlaşması gerektiğini ilettiği öğrenildi.

(Sabah)
HABER YORUMLARI