Burak: "Hayalim Bundesliga"

Galatasaray'ın golcü ismi Burak Yılmaz sarı kırmızılı takımla yol ayrımında. İsmi West Ham United ve diğer Premier League takımlarıyla anılan Burak Yılmaz'ın 2010 yılında Hilmi Sever ile yaptığı röportajdaki açıklamalar ise çok konuşulacak cinsten.
Burak:
Galatasaray'ın golcü ismi Burak Yılmaz sarı kırmızılı takımla yol ayrımında. İsmi West Ham United ve diğer Premier League takımlarıyla anılan Burak Yılmaz'ın 2010 yılında Hilmi Sever ile yaptığı röportajdaki açıklamalar ise çok konuşulacak cinsten.

Milli yıldız o dönem gelecekte oynamak istediği ligden en beğendiği Türk oyunculara, mankenliğe kadar önemli açıklamalarda bulunmuştu.

İşte Burak Yılmaz'ın o röportajından ilgi çekebilecek satır başları…

"Türkiye'de yerli forvet sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Baktığınız zaman Umut Bulut var, ben de tam forvet olmasam da forvet gibi oynuyorum. Semih, Sercan, Mevlüt, Halil Abi, Batuhan, Mehmet batdal ve Mustafa Pektemek gibi önemli isimler var."

"Şenol Güneş'ten Allah razı olsun, ona çok teşekkür ediyorum. Bana her fırsatta güvendiğini hissettirdi. Kötü oynadığım zamanlar tabii ki oldu ama bana güven verip değerli olduğumu hissettirdi."

"Emenike ve Jaja çıkış yapıyor..."

"Ben Milli Takım'a devşirme futbolcu olayını anlamıyorum ve çok karşıyım. Kime ne söylerse söylesin umrumda değil, belki bana kızacaklar ama böyle düşünüyorum. Emenike ve Jaja çıkış yapıyor, hemen onları Türk yapalım haberleri çıkıyor. Ben bunu doğru bulmuyorum, bu Türk futbolcusuna hakarettir. Türk Milli Takımı'nda para için oynamazsın."

"Çok pozisyona giren bir futbolcuyum. Eğer her girdiğim pozisyonu gol yapsam inanılmaz bir rakama ulaşırım. Hangi futbolcu her girdiği pozisyonu gol yapıyor? Tabii ki bu özelliğimi geliştirmek için çalışmam lazım. Dediğim gibi her girdiğim pozisyonu gol yapsam hem açık ara gol kralı olurum hem de dünyanın en iyi takımlarından birinde oynardım."

"Bundesliga'yı çok seviyorum"

"Bundesliga'yı çok seviyorum, oyun stilime de yatkın olduğunu düşünüyorum. Bundesliga'yı izlemek çok hoşuma gidiyor. Oradaki taktik anlayışı bana uygun. Borussia Dortmund Bundesliga'daki favori takımım. Hem lider hem de iyi futbol oynuyorlar. Bir gün inşallah yurt dışında futbol hayatımı sürdürürsem tek oynamak istediği lig Bundesliga. İnşallah Allah bana bunu nasip eder."

"Mankenlik yapmayı düşünmüyorum, reklam teklifleri geliyor bazen. Ama şu an sadece futbolu düşünüyorum."

"Bilgisayar oyunlarında Real Madrid'i çok seviyorum. Real Madrid hastasıyım diyebilirim. Ferhat Öztorun beni hiç zorlamıyor, onu çok rahat yeniyorum. Serkan Balcı ve Cale fena sayılmaz."