Hamzaoğlu tepkili! 'Provokasyon'

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, kupada 2-1 yenilerek elendikleri Amedspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.
Hamzaoğlu tepkili! 'Provokasyon'
Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, kupada 2-1 yenilerek elendikleri Amedspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

İstediklerini sahaya yansıtamadıklarını belirten Hamzaoğlu, "Hamzaoğlu, şu değerlendirmede bulundu: "Maalesef bugün bütün şartlar bizim aleyhimizdeydi. Biz şartların aleyhimize dönmesine sebep olduk. Konsantrasyon eksiğimiz vardı. Sahada yapmak istediklerimizi yapamadık. Zemine fazla takıldık. İstediklerimizi yapamayınca da moralimiz bozuldu" dedi.

Lig maçına konsantre olmaları gerektiğini belirten Hamzaoğlu, "Şartlar neyi gerektirirse maçı kazanmamız gerekiyordu ama yapamadık. Üzüldük tabi kupayı istiyorduk ama olmadı. Bu sene nasip değilmiş. Önümüzde ligde Başakşehir maçı var. Bir an önce toparlanıp lige konsantre olacağız" ifadelerini kullandı.

Taraftarın gol beklentisinin baskı oluşturduğunu söyleyen tecrübeli hoca, "Bizim takımımız pas yapan, iyi zeminde oynayan bir takıma sahibiz. Stadımız yeni ama zeminimiz çok da iyi değil. Oyuncularımız oyuna bir türlü adapte olamadık. Rakibi açamadık. Kenarlara gitmekte zorlandık. Moraller bozuldu, taraftar bir an önce gol bekliyor, hepsinin telaşı vardı" şeklinde konuştu.

Hamzaoğlu son olarak Amedsporlu oyuncular hakkında yorum yaparken, "Rakip oyuncuları tebrik ediyorum ama bazılarını etmiyorum. Maalesef provokatör davranıyorlar. Hakeme gelince, hakem bence iyi bir maç yönetti. Biz sahada yapamadıklarımızdan dolayı bu sonuca maruz kaldık. Bizim de hatamız var. Demek ki yeterince iyi hazırlayamadık takımı. Şimdi bir an önce bunu unutup lige hazırlanacağız" sözlerini sarfetti.