Hamdi Yasaman: "Futbolcular serseme döndü"

Habertürk'te yayınlanan Sportürk programına katılan Galatasaray'ın eski yöneticisi Hamdi Yasaman, sarı kırmızılı takım hakkında önemli açıklamalar yaptı.
Hamdi Yasaman:
Habertürk'te yayınlanan Sportürk programına katılan Galatasaray'ın eski yöneticisi Hamdi Yasaman, sarı kırmızılı takım hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Galatasaray'da seçim yapılması gerektiğini dile getiren Yasaman, Dursun Özbek yönetimini eleştirirken başkan adayı olup olmayacağı konusunda konuştu.

Yayına telefonla bağlanan Yasaman, "Burak Yılmaz gibi bir oyuncuyu satıyorsunuz. 8 milyon euro diyorsunuz. Halbuki diğer takımlara verilen paraları çıkardığınzıda 5 milyon 250 bin ediyor. Donk ve Linnes'in bonservisine eşit. Böyle bir hata yapılamaz. Futbolcu seçiminde ve transfer politikasında büyük yanlışlar var" dedi.

Teknik direktör konusunda hatalar yapıldığını söyleyen Yasaman, "O kadar çok hoca değişti ki futbolcular serseme döndüler. Taktik ve motivasyon bakımından aylarca çalışmadılar. Her dakika antrenör değişiyor. Antrenörler de normal değişmiyor. Bu politikanın takım üzerinde büyük etkisi oldu" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ADAYI OLACAK MI?

Başkan adayı olup olmayacağı konusuna değinen Yasaman, "Geçen gün Radyospor'da söyledim. Başkan adayıyım demedim. Şu an bir seçim yok. Senesini doldurmadı Dursun Özbek. Ancak camiadan gelen büyük baskılar var. Bunların başında da Dursun Özbek'i destekleyen ve başkan olmasındaki etken olan Duygun Yarsuvat. Bu yönetimin gitmeyeceğini tekrarladı. O bile istiyor. Seçim olması lazım. Olursa başkan adayı olunur" yorumunda bulundu.

Galatasaray'ın kurtuluş reçetesini aradıklarını belirten tecrübeli isim, "Galatasaray'ın duayenlerinden olarak çok kişilerle temas ediyoruz. Galatasaray nasıl kurtulacak diye toplantılar yapıyoruz. İyi bir kadro oluşturmak ve erken seçimde Galatasaray'ın bu durumdan kurtarılması gerekiyor. Böyle bir çalışmamız var. İyi bir takım kurulabilirse, Galatasaraylılar buna destek olursa reform yapmak lazım. Hukuki ve mali yönden reforma ihtiyacı var Galatasaray'ın" şeklinde konuştu.

Yasaman sözlerini şöyle sürdürdü;

"Galatasaray günlük kararlarla plansız programsız yönetilemez. Bu Türk sporunun problemi. Galatasaray'da günlük kararlarla, hiç düşünülmeden plansız yönetiliyor. Her kulüp böyle. Galatasaray'ın imkanları çok fazla ancak kötü yönetiliyor."

"ENKAZ EDEBİYATI YANLIŞ"

"Galatasaray gibi bir takımın 4 tane gol yemesi, en önemli iki oyuncunun götürülmeyişi ilginç. Galatasaray'da bir başı boşluk var. Ligi bırakmışız, bırakmamamız gerekir. Muslera'nın ağzı var dili yok hakemler hakkında konuşuyor. Galatasaray'ın bir sözcüsü var."

"Enkaz edebiyatı yapmak kolaydır ama yanlıştır. Bunu yaptığın zaman Galatasaray bölünür. Eskiyi deşmenin bir faydası yok. Geçmiş bütün başkanlara saygımızın olması lazım sadece Ünal Aysal'a değil. Yeni yönetim 'mali şeyleri aştık' diye geldi. Fakat bunlar olmadı. Olmadığı için şimdi Galatasaray'ın gayrimenkullerini satmayız diyorlardı satmaya kalkıyorlar. Yeni bir kaynak yaratılmadı. Dursun Özbek liseli, biz de liseliyiz ancak gitsin istiyoruz."

Kaynak: Habertürk