"Hakem Maçı Eskişehirspor'a Verdi"

TFF 1. Lig'de kendi sahasında Eskişehirspor'a mağlup olan Adana Demirspor'da teknik direktör Engin İpekoğlu, maçın hakemi Özgür Yankaya hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

TFF 1. Lig'de kendi sahasında Eskişehirspor'a mağlup olan Adana Demirspor'da teknik direktör Engin İpekoğlu, maçın hakemi Özgür Yankaya hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.
TFF 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un teknik direktörü Engin İpekoğlu, sahalarında Eskişehirspor'a 1-0 yenildikleri maça ilişkin, "Hakem Özgür Yankaya ve ekibi, özellikle ilk yarıda maçı alıp Eskişehirspor'a verdi." dedi.

İpekoğlu, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, mücadele hakkında yorum yapmayacağını, taraftarların alkışlarıyla gereken yorumu yaptığını söyledi.

Müsabakanın hakemlerine eleştiride bulunan İpekoğlu, "Herhalde hakem arkadaşlarımız Göztepe-Eskişehirspor maçında kalmışlar. Eskişehirspor'a bir diyet ödenecekse, bu bizim takımımızın olmaması gerekir. Özgür Yankaya ve ekibi, özellikle ilk yarıda maçı alıp Eskişehirspor'a verdi. Bunun için söyleyeceğim bir şey yok." diye konuştu.

- Eskişehirspor cephesi

Eskişehirspor Yardımcı Antrenörü Tansu Yaan, zorlu bir maçı geride bıraktıklarını dile getirdi.

Adana Demirspor'un köklü ve güçlü bir takım olduğunu anlatan Yaan, şunları kaydetti:

"Maça çok iyi hazırlandık. Adana Demirspor'u iyi analiz ettik. Mutluyuz, Allah çocuklarımızdan razı olsun. Ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Galibiyeti Eskişehirspor camiasına hediye ediyoruz. Yüzde yüz olmasa da yüzde 85-90 analizlerimizin karşılığını aldık. İlk yarı biz biraz daha iyiydik, ikinci yarı Adana Demirspor daha baskılıydı. Onlar da kazanmak zorundaydı. Çok baskı yaptılar ama bizim çocuklar da ellerinden gelen mücadeleyi verdi ve maçı 1-0 galip kapattık. Mutluyuz, Göztepe maçının yaralarını sarmaya devam ediyoruz. İnşallah şampiyonluk yakın."