Hakan Çalhanoğlu'na soruşturma şoku!

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Bayer Leverkusen forması giyen Hakan Çalhanoğlu hakkında FIFA tarafından transfer soruşturması açıldı.
Hakan Çalhanoğlu'na soruşturma şoku!
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Bayer Leverkusen forması giyen Hakan Çalhanoğlu hakkında FIFA tarafından transfer soruşturması açıldı.

Avrupa futbolunun gündemine bomba gibi düşen habere göre, 2011 yılında Trabzonspor ile yaptığı ön anlaşmada usülsüzlük olduğu öne sürülen yetenekli oyuncunun birkaç ay süreyle futboldan men edilme tehlikesi bulunuyor.

Öte yandan Leverkusen Basın Sözcüsü Dirk Mesch, SID'e yaptığı açıklama ile iddiaları doğruladı. Mesch, "Hakan Çalhanoğlu'nun bize gelmeden önce yaptığı bir sözleşmede önemli usulsüzlükler tespit edilmiş. Hakan Çalhanoğlu ve FIFA arasında devam eden bir süreç var. Soruşturma sürüyor. " ifadelerini kullandı.

Bayer Leverkusen cephesinin de henüz söz konusu soruşturma hakkında detaylı bilgisi olmadığını belirten Mesch, "Daha detaylı konuşabilmemiz için bizim de daha fazla bilgiye ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

KULÜPTEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!

Bayer Leverkusen Kulübü, Hakan Çalhanoğlu'na karşı açılan soruşturmaya ilişkin resmi bir açıklama yayınladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, söz konusu süreçte Hakan Çalhanoğlu'nun futbol oynamasına engel bir durum olmadığı belirtildi.

İşte o açıklama:

"Konuyla ilgili FIFA'nın soruşturması devam etmektedir. Soruşturma, Hakan Çalhanoğlu'nun 2011 senesinde Karlsruher forması giydiği dönemde Türk ekibi Trabzonspor ile 2012/13 sezonundan itibaren geçerli olmak üzere sözleşme imzaladığına yönelik açılmıştır. Fakat transfer Karlsruher ile Trabzonspor kulüpleri arasında bir anlaşma sağlanmadığı için gerçekleşmemiştir. Sürecin birkaç ay sürmesi beklenmektedir. Bu süreçte Hakan Çalhanoğlu'nun futbol oynamasına engel bir durum söz konusu değildir."