Hakan Çalhanoğlu frikik golünü anlattı!

Hakan Çalhanoğlu frikik golünü anlattı!


Başkent Viyana'daki Ernst Happel Stadı'nda yapılan maçın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Hakan, attığı frikik golüyle ilgili, "Pozisyon olduğunda Şelçuk ağabey ile göz göze geldim. Kendimi iyi hissettim ve vurmak istedim. Topu aldığım an Avusturyalı oyuncunun kaleye doğru gittiğini gördüm Selçuk ağabey de aynı şekilde onların kalesine doğru ilerleyince onun çıkmasını bekledim ve topa iyi vurdum. Gol attığım için mutluyum. İnşallah Avrupa Şampiyonası'nda tekrarlarım" diye konuştu.

Hakan, hazırlık maçlarında aldıkları iyi sonuçlara değinerek, "İsveç ve Avusturya maçlarında aldığımız galibiyetler çok güzel. Bu galibiyet serisini sürdürmek istiyoruz. Avrupa Şampiyonası'na da iyi hazırlanıyoruz. Takım arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. İyi bir takıma karşı 90 dakika çok iyi mücadele ettik. Galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Milli takımın mayıs ayında özel maçta karşılaşacağı İngiltere'ye tarihinde gol atamadığının hatırlatılması üzerine genç oyuncu, "İnşallah bu sefer İngiltere'ye gol atarız. Tarihe geçmenin önemi yok. Önemli olan gol atmamız. Selçuk ağabey veya benim atmamın önemi yok" şeklinde görüş belirtti.

Almanya'nın Bayer Leverkusen takımında forma giyen Hakan Çalhanoğlu, FIFA'nın Trabzonspor'un başvurusu üzerine açtığı soruşturmayla alakalı, "Hayırlısı. En son ne çıkacak bekliyoruz" dedi ve çok fazla konuşmak istemediğini söyledi.