HACIOSMANOĞLU ALKIŞLARLA UĞURLANDI

Trabzonspor'da mazbata töreni düzenlendi. Yeni başkan Muharrem Usta mazbatasını İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan aldı.
HACIOSMANOĞLU ALKIŞLARLA UĞURLANDI
Trabzonspor'da mazbata töreni düzenlendi. Yeni başkan Muharrem Usta mazbatasını İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan aldı.

"DERDİMİZ TRABZONSPOR'UN BAŞARISI"

Törende konuşan İbrahim Hacıosmanoğlu, ellerinden geldiği kadar Trabzonspor'a hizmet etmeye çalıştıklarını belirtirken şunları söyledi:
"Trabzonspor'un asıl sahibi genel kurul üyeleridir. Verdikleri karara hepimizin saygı duyması gerektiğine inanıyorum. Trabzonspor sevdalısıyım ve yönetimdeki arkadaşlarımla hizmet etmeye çalıştık. Bundan sonra da aynı zihniyetle, varsa söyleyeceğimiz fikrimiz, gerek başkana gerekse yöneticilerin yüzüne söyleyeceğimizi bilmenizi isterim. Derdimiz Trabzonspor'un başarılı olması."
"BU YÖNETİMİN ARKASINDA DURALIM"
Trabzonspor'un sadece Trabzon'a ait olmadığını, kongreye bile Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelenler olduğunu hatırlatan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu insanlara karşı daha çok sorumluluğumuz var. Trabzonspor'un başarılı olması için hep beraber mücadele etmemiz lazım. Trabzonspor'u kim başarıya taşıyorsa alıp omuzlarımızda taşımamız lazım. Biz çok zor şartlarda çalıştık. İçeride ve dışarıda bizimle uğraşan çok insan oldu. Özellikle bunu istirham ediyorum; sayın başkan üç seneliğine seçildi. Eğer Trabzonspor'un başarısını istiyorsak bu yönetimin arkasında duralım, elimizden gelen desteği verelim. Şampiyon yapsın, iddialı olan ve bu işe talipli olan arkadaşlar da varsa; daha yukarıda Avrupa şampiyonlukları var. Onu yaşatmayı hedeflesinler bu camiaya. Onun mücadelesini verelim."
USTA: "TARİHİ BİR KONGRE OLDU"
Yeni Başkan Muharrem Usta'da tarihi bir kongreyi geride bıraktıklarını vurgularken şöyle dedi:
"Gün boyu tam bir derbi mücadelesi gibi büyük bir heyecanla ama muhteşem bir görüntüyle, birlik beraberlik içerisinde Trabzon'dan tüm dünyaya çok iyi sinyaller verdik. Bunu çok önemsiyorum. Çünkü bizim birlik ve beraberliğe gerçekten ihtiyacımız var. Divan başkanımızı tebrik ediyorum. Bizler buradaysak, bu kadar heyecan ve o muhteşem kongre varsa, bunun tek nedeni var; Trabzonspor markası ve amblemi. Onu yaratanlara ve bugüne getirenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Bizim için camiada katkı sağlayan herkes çok önemli."

Başkan Usta, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Özellikle kongre sürecinde çok iyi görüntülerin ortaya çıkmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Trabzon işte bu, büyük camia işte bu, diyebildik. İbrahim Bey'in söylediklerine baktığımızda hem bizim sorumluluğumuz daha çok artıyor, hem de yarınlara ne kadar sağlıklı gidebileceğimizin işaretlerini görüyoruz. Bu sürece İbrahim Bey'in ve Celil kardeşimizin olağanüstü katkısı olmuştur. Biz aslında hep beraberiz. Ama yarış ne kadar ciddi olursa aslında yarınlara dair sorumluluklarımız da bir o kadar artıyor. Büyük kulüplerin her zaman büyük başarılara ihtiyacı var. Başarı olduğunda bölünme ve parçalanma en aza iniyor. Biz bir iddia koyduk. Ama bu iddia tüm camia ile birlikte taşıyabileceğimiz bir iddia. Bizim buradan şöyle bir vaadimiz olsun; derleyici, toparlayıcı olabilmek adına ana sorumluluk artık bizde. Biz bunu en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Camiamızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Olması gereken aslında kapalı kapılar arkasında kendi içimizde sorunlarımızı konuşmak. Ümit ediyorum ki bunların hepsini başaracağız. Camia olarak ayağa kalkacağız ve çok büyük başarılara imza atacağız. Yarınlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz, milyonlarca Trabzonsporlu için çok daha iyi olacaktır diye ümit ediyorum."

ÖNCE MAZBATA SONRA KARAR DEFTERİNİ ALDI
Konuşmaların ardından kongre divan başkanı Ahmet Metin Genç, Başkan Usta'ya mazbatasını verdi. Usta daha sonra eski Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan da karar defterini alarak resmen göreve başlamış oldu.
"İŞ YENİ BAŞLIYOR"
Muharrem Usta, törenin ardından basın mensuplarına yaptığı kısa açıklamada ise şunları söyledi:
"Dün dünde kaldı cancağızım, bundan sonra yeni bir şey söylemek lazım. İş yeni başlıyor. Bugüne kadarki söylemlerimiz ortada. Bundan sonra yönetim kurulumuzda konuşacağız ve projelerimizi uygulamaya koyacağız" dedi. Başkan Usta, oyunculara ödemelerle ilgili olarak ise, "Görevi yeni devraldık. Toplantı yapacağız ve hepsini konuşacağız" dedi.
KAPIYA KADAR UĞURLADI
Törenin ardından bir süre başkanlık makamında oturan ikili, daha sonra idari binanın kapısına çıktı. Burada personelle vedalaşan Hacıosmanoğlu'nu Muharrem Usta aracına kadar uğurladı. Aracın camından halefiyle el sıkışan Hacıosmanoğlu, daha sonra alkışlar arasında tesislerden ayrıldı
HABER YORUMLARI