Güneş: "PAF takımla çıkacağım"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Mersin İdmanyurdu ile oynadıkları maçın ertelenmesiyle ilgili olarak, "Maçın başında da belliydi ama hakem kurallar gereği biraz zorladı" dedi.
Güneş:
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Mersin İdmanyurdu ile oynadıkları maçın ertelenmesiyle ilgili olarak, "Maçın başında da belliydi ama hakem kurallar gereği biraz zorladı" dedi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle 6. dakikada tatil edilen ve ileri bir tarihe ertelenen Beşiktaş - Mersin İdmanyurdu maçı sonrası açıklamalarda bulunan Güneş, "Hakemle bir şey konuşmaya gerek yok. Saha zeminine baktı ve futbol oynamaya müsait olmadığı için maçı tatil etti. Maçın başında da belliydi ama hakem kurallar gereği biraz zorladı. Kar yağdıktan sonra çizgilerin görünmemesi futbol oynamaya engel teşkil ettiği için maç tatil oldu. Bu bizim için de sıkıntılı bir durum, Mersin cephesi için de. Kendi sahamızda iyi oynayıp kazanmak istiyorduk, o bakımdan iyi olurdu oynasaydık. Rakip için de geldiği deplasmanlardan geri dönülmesi sıkıntılıdır; bir de maddi krizlerle birlikte takımın oynaması gerektiği bir maçtı. Hava şartları böyle olunca hep uymak zorundayız. Artık daha sonraki tarihte oynanacak maçı bekleyeceğiz. İyi bir tarafı ise tabii ki bu sahada sakatlık olabilir. Oyun olarak ne çıkacağını bilmiyorduk" diye konuştu.

Yağışın daha önceden tahmin edildiği ve maç saatinde değişiklik yapılabileceğiyle ilgili bir soru üzerine Şenol Güneş, "Akşam 6'da oynasaydık şimdi bitmişti maç, ama burası biraz tepe. İstanbul'un iç kısımları şu anda daha iyi. Havanın nasıl olacağını bilmiyoruz ve belki antrenman da yapamayacağız. Futbol bu, yazı, kışı, sıcağı, soğuğu var. Elimizden geldiğince Hepsine uyum sağlayacağız" ifadesini kullandı.

Teknik direktör Güneş, Karabükspor maçına A2 takımdan da futbolcu alarak gideceğini vurgulayarak, "Takımda az süre alan oyuncularla birlikte gençleri de takıma katıp orada mücadele edeceğiz" dedi.

Mersin İdmanyurdu Kaptanı Güven Varol'un, "Maçı oynamak istiyorduk" şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine Güneş, "Biz de oynamak istiyorduk ve bizim için daha da iyi olurdu. Koşullar itibariyle kendi sahamızda oynuyoruz. Hatta rakibimizin kadro sayısının az olduğu bir dönemdeydi. Zaten bu hava koşullarında biz de istiyorduk, ama hakem istemedi. Kurallar gereği, yoksa istemekle olmuyor. Baktığınızda bugün bu kadar kar yağmışsa yarın daha fazla yağacak diye düşünülmüştür. Çarşamba gününe kupa koyulmuşsa, yarın ligi oynatırsanız bu sefer kupayı oynatamazsınız. Yine bu hava devam ederse daha sonra kupanın iki ayağı var, o bittikten sonra ilk 16 takım arasında oynanacak maçlar var. Belki orada sıkışıklık olabilir. Çünkü bizim için de Çarşamba - Pazar kupa ve lig maçları var. İnşallah olumsuzluk olmaz" şeklinde konuştu.