Guido Albers: "Frank de Boer Everton ve Valencia gibi bir kulüpte çalışmak ister"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Hollanda Ligi'nde şampiyonluğu dramatik bir şekilde PSV'ye kaptıran Ajax'a bir şok da teknik direktör Frank de Boer'dan gelmek üzere.
Guido Albers:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Hollanda Ligi'nde şampiyonluğu dramatik bir şekilde PSV'ye kaptıran Ajax'a bir şok da teknik direktör Frank de Boer'dan gelmek üzere.

De Graafschap ile oynanan maçın ardından yaptığı açıklamada, "Geleceğimle ilgili kararı uzun bir süre önce verdim" diyen genç teknik adamın Ajax'tan ayrılacağı iddia edilirken konu ile ilgili bir açıklama da menajeri Guido Albers'ten geldi.

Hollanda basınına konuşan Guido Albers, "O Valencia ve Everton gibi bir kulüpte çalışmaktan memnuniyet duyar. Her şey doğru felsefe ve nasıl bir oyun oynatmak istendiği ile ilgili. Frank'in aradığı da tam olarak bu" diyerek Frank de Boer'a olan ilgiye yeşil ışık yaktı.

"FRANK'I MEŞGUL ETMEDİM"

Ajax'la 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunan Frank de Boer için bu zamana kadar herhangi bir kulüple görüşme yapmadığını söyleyen Guido Albers, "Ajax'a hiçbir kulüple görüşme yapmadığımı söyledim. Frank, şampiyonluğa odaklanmak istiyordu ve ben de onu bu konularla meşgul etmedim" ifadelerini kullandı.

Everton'ın sezon sonunda teknik direktör Roberto Martinez'le yollarını ayıracağı ve takımın başına Frank de Boer'u getireceği geçtiğimiz günlerde İngiliz basınında geniş yer bulmuştu. Valencia'nın da Hollandalı teknik adam ile ilgilendiği İspanyol basını tarafından iddia edilmişti. Guido Albers'in açıklamalarından sonra Frank de Boer'un Ajax'tan ayrılmasının hemen hemen kesinleştiği belirtildi.

Ajax ile üst üste 4 kez şampiyonluk yaşayarak Hollanda tarihinde bunu başaran ilk teknik adam olan Frank de Boer, futbolculuğu döneminde 1 sezon Galatasaray forması giymişti.