Göztepe'lilere müjdeli haber Yıldırım'dan geldi

Başbakan Binali Yıldırım, Göztepe'nin yapılacak olan stadı için destek vereceğini belirtti. Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil: "Göztepe 2018-2019 sezonunu yeni stadında oynayacaktır. İzmirli Başbakanımız stat projemizin tüm aşamalarını yakından takip ederek, bugünlere gelinmesinde en büyük pay sahibi olmuş ve konuyla çok yakından ilgilenerek ciddi enerji harcamıştır" dedi.
Göztepe'lilere müjdeli haber Yıldırım'dan geldi
Başbakan Binali Yıldırım, Göztepe'nin yapılacak olan stadı için destek vereceğini belirtti. Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil: "Göztepe 2018-2019 sezonunu yeni stadında oynayacaktır. İzmirli Başbakanımız stat projemizin tüm aşamalarını yakından takip ederek, bugünlere gelinmesinde en büyük pay sahibi olmuş ve konuyla çok yakından ilgilenerek ciddi enerji harcamıştır" dedi. Göztepe Kulübü'nün resmi sitesinden yaptığı açıklamaya göre TOKİ Başkanı Mehmet Turan ve stat projesinin mimarı Bünyamin Derman'ın da bulunduğu bir heyet ile Başbakan Yıldırım ve Bakan Kılıç'ı ziyaret ettiklerini, ziyaret sonucu stadın 2018-2019 yetişmesi için destek vereceklerinin sözünü aldıklarını açıkladı.

HALKA HİZMET VEREN BİR "YAŞAM ALANI"

Stadın yalnızca maçlar için yapıldığını söyleyen Sepil, maçlar dışında halkın bir yaşam alanı olacağını da söyledi.Yeni stadı anlatan Göztepe Başkanı Sepil, yapımına başlanacak olan 20 bin kapasiteli stadın içerisinde 2 katlı otopark, halka açık spor alanları, müze, idari alanlar, fitness merkezi, sosyal alanlar, çocuk eğlence merkezleri ve kulübe gelir getirici ticari alanların da yer alacağını duyurdu. "İzmirli Başbakanımız, stat projesinin tüm aşamalarını yakından takip ederek bugünlere gelinmesinde en büyük pay sahibi olmuş ve konuyla çok yakından ilgilenerek ciddi enerji harcamıştır. Zor günlerden geçen ülkemizin yoğun gündeminde bizlere vakit ayırdığı için değerli Başbakanımıza ve Gençlik ve Spor Bakanımıza çok teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

AA