Göztepe - Karşıyaka maçı öncesinde geniş güvenlik önlemleri alınıyor

PTT. 1. Lig'in İzmir takımları Göztepe ve Karşıyaka arasında 10 Nisan'da oynanacak derbi öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu, yüksek risk düzeyi nedeniyle 2 bin emniyet personeli ve 465 güvenlik görevlisinin maç sırasında görev yapmasını kararlaştırdı.
Göztepe - Karşıyaka maçı öncesinde geniş güvenlik önlemleri alınıyor
PTT. 1. Lig'in İzmir takımları Göztepe ve Karşıyaka arasında 10 Nisan'da oynanacak derbi öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu, yüksek risk düzeyi nedeniyle 2 bin emniyet personeli ve 465 güvenlik görevlisinin maç sırasında görev yapmasını kararlaştırdı.İzmir Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenlik Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kurulun yaptığı toplantıda aldığı karar doğrultusunda Şehitler Caddesi üzerindeki ve kaldırımdaki inşaat çalışması sebebiyle Atatürk Stadı'nın ana giriş kapısından araç girişine izin verilmeyecek, sadece Göztepe kapalı tribün seyircileri bu kapıdan giriş çıkış yapabilecek.

Misafir Karşıyaka seyircisi Mersinli girişinden açık tribünlere alınacak.

Yüksek risk düzeyinde yapılacak olan müsabakada, spor alanının iç güvenliğini sağlamak üzere 465 özel güvenlik personeli görevlendirilecek.

Müsabakada 2 bin emniyet personeli ile üst düzeyde tedbir alınacak, genel ve özel kolluk görevlileri saat 12.00'da göreve başlayacak, stat kapıları ise saat 12.30'da açılacak.

Müsabaka günü Konak, Bornova ve Karşıyaka ilçe emniyet müdürlükleri tarafından geliş-gidiş güzergahlarında tedbir alınacak.

Her iki takım taraftarının geliş-gidiş güzergahlarında ve stadyum çevresinde birbirleri ile karşılaşmaları engellenecek. Ayrıca en az 3 ambulans hazır bulunacak.