Gomis: "O, Türkiye'nin en iyisi"

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Bafetimbi Gomis'den teknik direktör Fatih Terim'e övgü... Yıldız oyuncu, Terim için ''O, tanıtılması ve hakkında konuşulması gereken birisi değil. Kazandığı büyük başarılar ortada. Türkiye'nin en iyisi" ifadelerini kullandı.
Gomis:
Galatasaray'ın Fransız yıldızı Gomis, Fanatik Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

Teknik direktör Fatih Terim için ilk izlenimlerini aktaran Gomis, ''Fatih Terim tanıtılması ve hakkında konuşulması gereken birisi değil. Kazandığı büyük başarılar ortada. Kendisiyle daha önce tanışma fırsatım olmamıştı, ancak geldiğinden beri olumlu bir hava estiriyor. Türkiye'nin en iyisi. Gerçek lider bir antrenör'' ifadelerini kullandı.


Takımının ilk yarı performansına değinen Fransız yıldız, ''Yeni kurulan bir takımız, kıvamı tutturmak oldukça zor oldu. Türkiye ligi gerçekten çok zor bir lig. Şimdi bundan sonrasına bakıp elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız” dedi.


Gol krallığı yarışındaki şansını da değerlendiren Bafetimbi Gomiş,“Yarışla ilgili açıkçası çok fazla bir şey söyleyemem. Galatasaray'a geliş amacım gol atmak ve burada kupalar kaldırmak. Ben gol atmasam dahi bu takımın şampiyon olması benim için en önemli değer. Dolayısıyla bu sene takımın şampiyon olması ve gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne gitmesi en büyük hedefim'' dedi.


"Evra gelirse katkı yapar"

Galatasaray'a transferi gündemde olan Fransız sol bek Evra içinde konuşan Gomis, “Evra gittiği her yerde başarıyı elde etmiş bir oyuncu. Buraya gelmesinden memnun olurum. Çünkü lider ruhlu bir oyuncu ve bize katkı yapacaktır" ifadelerini kullandı.

HABER YORUMLARI