Golcü için operasyon başladı

 
Golcü için operasyon başladı
 

Burak Yılmaz'ın yaşadığı sakatlıktan sonra eski formuna dönememesi ve Umut Bulut'un performansının yetersiz oluşu, sarı kırmızılı yöneticileri forvet transferine itti. Avrupa'da ava çıkan Galatasaray, Dortmund ve ardından Sevilla'da tutunamayan Ciro Immobile'ı radara aldı.
Teknik patron Mustafa Denizli'nin de onay verdiği İtalyan golcü için girişimler başladı. Hafta sonu genç yıldızın menajeri ile görüşecek olan yöneticiler, transferi bitirmek için yoğun mesai harcayacak.

Yeni golcü radara girdi
2 sezon önce İtalya Serie A'da 33 maçta attığı 22 golle kendine hayran bırakan, milli takıma seçilen ve Avrupa'nın devleri tarafından mercek altına alınan Ciro Immobile tercihini Almanya'dan yana yaptı.

Alman devi B. Dortmund'a transfer olan yıldız golcü Immobile, oynadığı ilk sezondan beklenilen formun çok uzağında kaldı. Takım olarak kötü bir sezon geçiren Dortmund, Klopp ve Immobile'nin biletini kesti.

Almanya macerasının kötü geçmesine rağmen talipleri eksilmeyen İtalyan golcü bu kez rotayı İspayan'ya çevirdi. Sevilla'da da Bacca'nın gidişinin ardından büyük umutlar bağlanan Immobile bir kez daha kendine güvenenleri üzdü. Sezonun ilk yarısında Sevilla forması altından toplam 13 resmi maça çıktı ve sadece 3 gol atabildi.