Gökhan İnler'den çarpıcı Aziz Yıldırım açıklaması

Beşiktaş'ın gözdesi Gökhan İnler, 360TV'de yayınlanan Telegol'de konuştu, gündem olacak Fenerbahçe gerçeğini açıkladı: Daum değil Aziz Yıldırım beğenmedi...
Gökhan İnler'den çarpıcı Aziz Yıldırım açıklaması
Beşiktaş'ın gözdesi Gökhan İnler, 360TV'de yayınlanan Telegol'de konuştu, gündem olacak Fenerbahçe gerçeğini açıkladı: Daum değil Aziz Yıldırım beğenmedi...Yıl 2004... Gökhan İnler, 20 yaşındayken arkadaşı Önder Çengel ile Fenerbahçe'nin Almanya kampına katılır ve beğenilir. 4 yıllık anlaşma yapılmasına rağmen bu transfer son anda yatar. Gökhan, İsviçre'ye döner ve ardından patlama yapar. Udinese, Napoli ve Leicester'da forma giyer.

"Şampiyon takımdan şampiyon takıma geldin, "Hoş geldin"... Aslında Leicester City'den, yani Peri Masalı'ndan Beşiktaş'a transfer oldun, duyguların neler?

Duygularım çok yüksek. Her zaman küçüklüğümden beri Beşiktaş forması giymeyi istiyordum. Kısmet bugünlere imiş. Artık Beşiktaş'tayım. Kariyerimde gösterdiğim performanslarımı burada göstermek, başarılı olmak istiyorum.

ALMA ŞANSIMIZ YOK DİYE BIRAKTILAR

Bir açıdan baktığımızda aslında döndün dolaştın, Beşiktaş'a geldin. Uzun yıllar önce Fenerbahçe ile anlaştın, kampa gittin. O hikayenin aslı nedir?

Bayağı uzun hikaye ama ben kısaltarak anlatayım. Bir arkadaşla (Önder Çengel) Fenerbahçe'de denendim. Bayağı gençtik. Daum döneminde idmanlara çıktık. Daum da bizi aldı, hemen mukavele yaptık. Son güne kadar lisanslar gelmedi. Biz sorduk "Niye gelmiyor?" diye. "Merak etme, gelecek" dediler. Son güne kadar idmana çıktık. Sonra son gün bizi odaya çağırdılar. Yönetici ve antrenör vardı. Ama benim bildiğim Daum hocamız bizi göndermedi, bence yönetim gönderdi..." Şu an şansımız yok" dediler, kontrat feshedildi.

DÜZELTME YAPAYIM YANLIŞ BİLİNİYOR

Daum değil yani seni Fenerbahçe yönetimi istemedi ve gönderdi, öyle mi?

Ben öyle biliyorum. Çünkü gazeteler başka yazdı. Ben bu fırsat gelmişken bunu düzelteyim dedim. Ne oldu? Ben yoldaydım. Ve çok da üzüldüm.

Yönetim derken Aziz Yıldırım yani, başkan sonuçta o kararı verdi.

Olabilir, ben onları bilmem. Yöneticiler vardı kampta. O gözle bakıyorum. Sonuçta bu olay kariyerimde olan bir iş. Ama onları arkada bıraktım.

ARKADAŞ GİDİNCE HAGI İSTEMEDİ

Sonra Galatasaray'a gittin. Orada neler yaşandı?

Evet, 2-3 gün sonra benim arkadaşla beraber Galatasaray'a gittim. Florya'da Gheorghe Hagi'nin takımına girmek istedik ama ilk önce PAF takımında idmanlara çıktık. Ondan sonra futbol direktörü bize bir maç ayarladı. Benim arkadaşım o önemli günde gelmedi. Çünkü o gün kendisi başka karar vermişti.

"SEN DE GİT GÖKHAN!"

Ben de sahaya çıkıp hazırdım. Sonra birisi geldi bana, "Gökhan sen de gidebilirsin, çünkü arkadaşın gitti" dedi. Hagi bizim için geldi maça bakmaya. Ama arkadaşım gitti diye Hagi bizi o gün görmek istemedi. Onun için beni görmediler, gene yarı yolda kaldım. Olaylar böyleydi.

45 DAKİKA OYNATTILAR SONRA DAVET ETMEDİLER

İsviçre Milli Takımı'nı seçtin. Neden peki?

Önceden ben demiştim İsviçre basınına, "Türkiye için oynamak isterdim" diye. Çağrıldım Ümit Milliler'e. 1 maç oynadım, ikinci yarı İskoçya'ya karşı. Sonra çağrılmadım. Ben de üzüldüm. Herkes Türk olarak milli formayı giymek ister. Onun için İsviçre ne yaptı? Duydu bunu Kobi Kuhn. Hemen benle görüştü. Sıcak baktı. Dedi ki, "Sen bizim takımda çok önemli oyuncu olabilirsin." O geldiğinde Avrupa Şampiyonası İsviçre'de oynanıyordu. O da önemliydi. İsviçre bana çok şey verdi. Beni kazandılar.

ORMAN'LA BİREBİR GÖRÜŞTÜM

Beşiktaş'a transferin nasıl oldu, gelişmelerle ilgili detay anlatır mısın, o an neler hissettin?

Geçen sene de bayağı yakındık. Ama Leicester daha çok kopardı beni. Kısmet değilmiş. Ama bu sene ben Beşiktaş'ı çok istedim. Başkan ile görüştüm. Birebir buluştuk. Transferi ben yaptım. Çok net söylüyorum ben istedim Beşiktaş'a gelmeyi... Hayırlısı ile böyle oldu.

HAKKI'MLA ALIP ŞEREF'İMLE GİYECEĞİM

Beşiktaş orta sahası çok kalabalık. Zorlu bir rekabet olacak. Çok yıldız var. O rekabeti kazanıp Beşiktaş'ın değişmez ismi olacak mısın?

Ben hakkımla formayı alıp şerefimle mücadele etmek istiyorum. Bu her zaman benim mantalitem. Herkesin her zaman sahada Beşiktaş için her şeyini vermesi lazım. Çünkü biz büyük bir takımız. Önümüzde çok maçlar olacak. Herkes önemli. Herkesin de hazır olması gerekiyor. Belki oynamayanlar olur, hiç üzülmesinler. Çünkü herkes lazım. Hemen hemen her şey olabilir.

Şampiyonlar Ligi, Süper Lig, Türkiye Kupası var, geniş kadro gerekli.

Önemli çünkü herkesin bir seviyede bulunması lazım, mental olarak ve fizik olarak. Bu süreçte açıkçası ben daima elimden geleni yapacağım.

KALBİMLE BURADAYIM

Senin performansın beğeni aldı.

Ben buraya, yani Beşiktaş'a oynamaya geldim. Daha çok maçlar, kupalar kazandırmaya geldik... Onun için tüm kalbimle buradayım. Beşiktaş benim takımım ve önemli başarılara imza atmak istiyorum.

GRUPTA HER ŞEY OLUR!

Şampiyonlar Ligi'nde eski takımın Napoli ile aynı gruptasınız. Peki Napoli'yi yenebilir misiniz? Beşiktaş, bu gruptan çıkar mı?

Her şey olabilir bu grupta. Biz kendimize bakalım. Elimizden geleni yapalım, birinci veya ikinci olalım, sonra çıkalım.

Beşiktaşlı Gökhan İnler olarak Napoli maçında neler hissedersin. Duygularını anlatır mısın?

Çok mutluyum. Kurada çok istedim olsun diye... Her şey yerine geldi. Napoli'ye döneceğim, seyirciyi ve arkadaşlarımı göreceğim için mutluyum. Beşiktaş forması ile oraya gitmekten dolayı mutluyum.

ŞENOL GÜNEŞ SÜPER HOCA

Şenol Güneş için yorumun ne?

Hocamız için bir şey diyemem. Sadece pozitif şeyler diyebilirim. Geldiğimde çok iyi görüşmem oldu hocamla. Ben yardım etmek isterim, o da bana yardım eder. Öyle bir hocaya geldim. Beni çok istedi. Hocamız zaten süper yapıyor bu işi.

BÜYÜK KADROYUZ

Beşiktaş taraftarına 360TV'den bir mesajın var mı?

Hele şükür geldim buraya. O yüzden çok mutluyum. Bu büyük seyircinin önünde oynamak çok büyük gurur. Elimden geleni yapıp, kalbimi her saniye her dakika yüzde yüzümü vererek oynayacağım.

Herkes Beşiktaş'ın uzun yıllar lige damga vuracağını düşünüyor.

Onu biliyoruz, onun için çok arkadaş geldi, transferler yapıldı. Bizim başkanımız da çok iyi iş yaptı, saygı duymak lazım. Onun için büyük bir kadroyuz, büyük Beşiktaş'ız.

EREN'DEN SAKLADIM

Galatasaraylı Eren Derdiyok'la aranız nasıl?

İlişkimiz çok iyi. Konuştuk. Eren de süper futbolcu. 2 hafta sonra buluşacağız.

Süreçte konuştu mu?

O bayağı beni sordu, ne yapacağım diye. Profesyonelce ona cevap verdim, "Bilmiyorum, birkaç takım var" dedim. Ama ben biliyordum Beşiktaş'a geleceğimi.

KÜÇÜMSEME OLMAZ!

Süper Lig'de 3 büyükler şampiyonluğun her zaman adayıdır. Bu seneki durum ne?

Türkiye Ligi çok güçlendi. Çok yabancı geldi. Benim için bu iyi. Her maça, rakibi küçümsmeden güçlü girmemiz lazım.

FENERBAHÇE Mİ, GALATASARAY MI GÜÇLÜ?

Şu an bir şey diyemem. Her maçı her yerde almamız lazım.

LOKALLERDE SEVDİM

İçindeki Beşiktaş aşkı nereden geliyor?

Küçüklüğümden. Babamla lokallere maç bakmaya giderdik. Ama Beşiktaş benim daima kalbimdeydi. Pascal Nouma ve Ahmet Dursun ile buluşmak özeldi.

ARDA GİBİLER TAKIMIN KALBİDİR

Ben her şeyi şöyle görüyorum: Kararı hocalar verir. Onlar hocalardır. Arda, Caner, Burak önemli oyuncular. Bu tarz oyuncular bir takımın kalbidir. Hocaların iyi düşünmesi lazım ne yaptığını... Ben bir şey diyemem hocanın kararı, sonuç sahada belli olur. Kim en iyi performansı verirse onlar oynar."

(Akşam)