Gökhan Gönül'e çarpıcı soru: "Seni tehdit mi ediyorlar?"

Fenerbahçe'deki Gökhan Gönül vakası daha çok su götürecek gibi görünüyor.
Gökhan Gönül'e çarpıcı soru:
Fenerbahçe'deki Gökhan Gönül vakası daha çok su götürecek gibi görünüyor.

9 yıl forma giydiği kulübüyle bağlarını geçtiğimiz hafta içinde koparan Gökhan Gönül, bir-iki gün içinde pişmanlık hissedip, F.Bahçe'den ayrılmak istemediğini yönetici Mosturoğlu'nu Milli Takım kampından arayarak söyledi. Aziz Yıldırım'ın onayıyla, görüşmeler yeniden başladı.

Asbaşkan Ali Yıldırım'ı arayan Gökhan, menajeri Ahmet Bulut'un kendisini yanlış yönlendirdiğini aktardı. Bulut ile menajerlik sözleşmesi olmadığını da belirten Gökhan, boş mukaveleye, menajersiz imza atacağını söyledi.

VE AZİZ YILDIRIM DAYANAMADI

Görüşmeler olumlu bir seyir izlerken F.Bahçe Gökhan'dan özür açıklaması bekledi. Bu açıklama gelmezken, Gökhan, Ali Yıldırım ile pazartesi günü yaptığı konuşmada 3 gün süre istedi ve bazı çekinceleri olduğunu söyledi. Hoparlörden yapılan bu konuşmada Gökhan'ın sözleri Aziz Yıldırım'ın diyaloğa dahil olmasına yol açtı...

Başkan "Ne çekincesi? Sen F.Bahçe'nin futbolcususun. Seni tehdit mi ediyorlar" diye çıkıştı. Gökhan, Yıldırım'ın sözlerine karşılık ayrıntıya girmedi ve konuşma bitti.

AHMET BULUT ALİ YILDIRIM DİYALOĞU

Ahmet Bulut ile Ali Yıldırım arasında geçen telefon konuşmaları gerilim yüklüydü. F.Bahçe'nin bir profesyonelini arayan Bulut sert tepki ile karşılaşınca Yıldırım'ı aradı. İkili arasında şu konuşma geçti.

BULUT: Gökhan ile yeniden anlaşmak istiyormuşsunuz...

YILDIRIM: Biz değil, kendisi istiyor. Senin onu yanlış yönlendirdiğini ve aranızda herhangi bir menajerlik sözleşmesi olmadığını belirtiyor....

BEŞİKTAŞ OPERASYONU MU?

Peki, bundan sonrası nasıl olacak?

Gökhan cephesinde bekleyiş var. Fenerbahçe'de ise tepki...

Sarı lacivertliler, Gökhan'ın, menajeri Ahmet Bulut'un oyununa geldiğini düşünüyor. Barcelona işinin bir oyun olduğunu ve Bulut'un Gökhan'ı kulüpsüz kalmaması gerekçesiyle sonunda Beşiktaş'a götürmeyi planladığını belirtiyor. Onlara göre, Gökhan Fenerbahçe ile yaşadıklarından dolayı pişman olsa da, menajerinin planları nedeniyle Beşiktaş'a mecbur kalabilir...

Sonuç olarak, Gökhan, F.Bahçe ile artık bir görüşme yapmayacağını yakınlarına iletti. Sarı lacivertliler ise onun yerine Barcelona'dan Montoya ile görüşüyor.

'MEHMET TOPAL VE CANER'İ KOPARMAYA ÇALIŞTI'

Kulislerde Gökhan ile ilgili konuşulan iddialardan biri oldukça çarpıcı...

Buna göre, Gökhan, sezon içinde, Mehmet Topal ve Caner'i Fenerbahçe'den ayrılmaya ikna etmeye çalışıyordu. Amacı birlikte Beşiktaş'a gitmekti. Hatta çevresine, "Ben, Mehmet ile Caner birlikte Beşiktaş'a gitsek ne olur" dediği biliniyordu. Ancak Caner, İnter'e gitti, Mehmet Fenerbahçe'de kaldı. Yalnız kalan Gökhan da dönmeyi düşündü ancak bu adımı da atamadı.

'ARKADAŞLARI KAÇINCI DAKİKADA ÇIKACAĞINA BAHSE GİRDİ'

Fenerbahçe'nin önemli isimlerinden biri, Gökhan'ın sakatlıklarıyla ilgili ilginç bir olayı şöyle anlattı:

"Lokomotiv Moskova ile oynuyoruz. Arkasından Beşiktaş maçı var. "Ağrılarım var" dediği için Gökhan'ın iki maçta da oynamasıyla ilgili takımda soru işaretleri oluşmuştu. Arkadaşları aralarında iddiaya girdi. Kimisi 10'uncu, kimisi 20'nci dakikada, kimi daha sonra oyundan çıkacağını söylüyordu. Nitekim devre bitmeden çıktı."

Kaynak: Ahmet Ercanlar / Hürriyet