Gökhan Gönül'den çarpıcı Fenerbahçe sözleri

Beşiktaş'ın tecrübeli sağ beki Gökhan Gönül, takımı ve rakipleriyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cenk Tosun'un performansı nedeniyle 70 ila 100 milyon arası bir değere çıkabileceğini söyleyen Gökhan Gönül, eski kulübü Fenerbahçe'nin sezon başından bu yana şanssızlıklar yaşadığını belirtti.
Gökhan Gönül'den çarpıcı Fenerbahçe sözleri
Beşiktaş'ın tecrübeli isimlerinden Gökhan Gönül, Tivibu Spor'a özel bir röportaj verdi ve sezon hedeflerinden bahsederken, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı ile ilgili konuştu. Gökhan ayrıca, sakatlıkları ve yabancı sınırlaması ile ilgili de görüşlerini paylaştı.

İŞTE GÖKHAN GÖNÜL'ÜN SÖZLERİ...

"Uzun bir maç temposu vardı ve burada puan kayıpları oldu. Şampiyonlar Ligi istediğimiz gibi gidiyor ama, ligde kayıplar yaşadık. Bu dönemi en az puan kaybıyla geçirdik diye düşünüyorum. İnşallah böyle devam eder. Geçen sezon, 1 sezon neredeyse sakat oynadım. Ayağımda bir sorun vardı. Ağrılarımı en az indirgediler, maçlara öyle çıktım. Lig bitince dinlenince geçeceğini düşünüyorlardı. Dinlendim, sezon başlayınca tekrar ağrılar başladı. Sezon bitince niye ameliyat olmadın diyorlar ama, tahmin edilen, sezon bitince geçmesiydi. Sadece 1 sakatlığım vardı, bunun dinlenerek geçebileceğini düşünürken, geçmedi. Uzun bir süre bekliyordu beni ama, doktorumun söylediği de, çok kısa sürede toparlanıp başladığımdı. Onlar 3, 3,5 ay bekliyordu, ben 2 ayda başladım"


"İNSANLAR ÇOK SAKATLANDIĞIMI DÜŞÜNÜYOR AMA..."

"Ağrıları tolere edebiliyorum. Her sakat olduğumda, Gökhan bu hafta oynamayacak dediklerinde çıktım ve oynadım. İğne olup oynadım. Sürekli Gökhan ve sakatlık yan yana geldiğinden dolayı insanlar çok sakatlandığımı düşünüyor. Son 10 seneye baktığımızda, benim ortalamam yılda 38-39 maç, bu bence hiç az bir oran değil. Geçen sene bile Gökhan çok sakattı diye konuşuluyor, 35-36 maç oynamışım. Monaco maçında, beni ameliyat etmek için gerçekleşen operasyonun ağrısıydı. Dizimden bir operasyon geçirdim, orayı kesmek için yaptıkları müdahale... 2 ayda dönünce, toparlanması için gereken süreden önce çıktığım için böyle oldu. Bu hafta her şey bitecek diye düşünüyorum"

"MEDEL YEDEK OYUNCU OLARAK GELMEDİ"


"Oyuncuların performansı ile ilgili değerlendirme yapmam yanlış olur belki ama, Medel önemli takımlarda oynadı, yedek oyuncu olarak gelmedi. Buraya geldiğinde, önündeki oyuncular çok iyi performans sergilemiş oyuncular. Oynaması için, önce onların üzerine çıkması gerekiyor ki, 11'de şans bulsun. Yabancı oyuncular için bir uyum süreci gerektiği gerçek. Bizim Türkiye Ligi dışarıdan göründüğü kadar kolay değil. Şampiyonlar Ligi'nde daha iyiyiz, çünkü onlar da top oynamaya çalışıyorlar. Türkiye'de daha zor oluyor. Siz büyük takımsınız, rakibinizi açmak için çok fazla oyuncuyla rakip sahaya gitmek zorunda kalıyorsunuz. 10-11 kişiyle yapılan savunmayı açmak için, ligde zorlanıyorsunuz. Yeni yabancıların buna da alışması gerekiyor. Dışarıdaki gibi sadece futbol oynamaya çalışan oyuncular yok burada. Necip de abi bir an önce gel de, orada oynamak istemiyorum diyordu. Necip, 'Abi defans yapıyorum, niye ileriye çıkmıyorsun diyorlar, ileri çıkıyorum, neden defans yapmıyorsun diyorlar' diyor. Ellerinden geleni yaptılar, oynadılar da. Herkes kendi mevkisinde oynamak ister"

"KAZANMAYI İSTEMEK GENLERDE VAR"

"Bir oyuncunun maç seçtiğini görmedim. Tavla bile oynasa bir oyuncu, kazanmak ister. Genlerinde var bu. Türkiye Ligi'nde oyuncu kazanmamak için mi çıkıyor, daha az mı motive oluyor. Tabii ki Şampiyonlar Ligi'nin havası başka. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde herkes top oynamak istediği için, topu ayağınıza aldığınızda, daha rahat oynayabiliyorsunuz. Orada herkes sadece savunma yapmak istemiyor. Şimdi başarılısın, o yüzden öyle diyorsun diye de düşünebilirler, tamamen yanlış. Gruptan çıktıktan sonra önemli aslında, elenince bitiyor. Ligi tolere etmek için 34 hafta var, maçlar daha tolere edilebilir"


ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEKİ HEDEFLERİ...

"Kazanmak için çıkıyoruz her maça. Böyle bir başarıyı kimse beklemeyebilir, ama futbolcu kazanmak için sahaya çıkar. Lider çıkmaya çok yakaınız, ama çıkamayabiliriz. Orası Şampiyonlar Ligi, önceden görmek imkansız. Bizim ligdeki derbiler gibi. Şampiyonların ligi olduğu için her şey olabilir"


"CENK TOSUN İÇİN 50-70-100 MİLYON EURO KONUŞULABİLİR"

"Cenk Tosun her maç 2-3-5 tane atsın, o attıkça takım olarak kazanıyoruz. Onun adına çok seviniyorum. Geçmişine baktığımız zaman, Antep'ten buraya bedelsiz geldi galiba. İkinci, üçüncü forvet olabilir mi diye düşündüler belki de. Şimdi 20-30 milyon euroya transfer olabilir mi düşüncesi var. Ben de diyorum ki, Cenk sen böyle devam edersen, 50-70-100 milyon euro da konuşulabilir. İnşallah böyle devam eder. Fikret Orman olsam... Olmayayım ya. Kendi evlatları gibi görüyor hepimizi. Kulübü de düşünüyor, çok değer veriyor, her şeyini verdi gördüğüm kadarıyla. Her adımı atıyor. Beşiktaş'ta onun evlatlarından biri olduğum ve bize böyle yaklaştığı için çok teşekkür ediyorum. Başkan karar versin ona"

"NASIL BAŞLADIĞIN DEĞİL, NASIL BİTİRDİĞİN ÖNEMLİ"

"Futbol çok garip. Mesela G.Birliği maçı gayet normal başlamışken, hiç beklemediğimiz bir anda gol yedik. 2. yarı tam oynamaya başladık derken, Babel istemediği bir pozisyonda kırmızı kart gördü. Bir gol yedik, yüklendik, bir 10 dakika daha olsa belki çevirecektik. Maça nasıl başladığın değil, sonucun nasıl bittiği önemli. Maçın anlık durumuna göre değişiyor. Arada bazen hafta içi maç oynuyorsunuz. Haftada bir maça çıktığınız dönemki enerji başka, 3 günde bir oynayınca başka. Türk takımları olarak 3 günde bir maça alışık olmadığımız için, sadece biz değil zamanında başka takımlar da yaşadı. Bu hafta 2 deplasman ve arada Şampiyonlar Lig oynadık. Bu sefer 2 deplasmanı kazandık, Şampiyonlar Ligi'nde berabere kaldık. Değişiyor, anlık durumlar"

MİLLİ TAKIMDA YAŞANANLAR VE ELEŞTİRİLER

"Son dönem, özellikle 1-2 senede milli takım ile ilgili o kadar spekülasyonlar, olmayan, olan şeyler, abartılan o kadar çok şey var ki... Belki de biraz oluruna bırakmak lazım. Bir izlemek lazım. Hem sevinci, hem de üzüntüleri ağır yaşayan kişiler olduğumuz, ülke için duygusal insanlar olduğumuz için aşırı tepkiler veriyoruz. Bir hoca maç kaybediyor, yerden yere vuruyoruz, sonra 1 maç kazanıyor, göklere çıkarıyoruz. Milli Takım'da yaşanmamış şeyleri, yaşanmış gibi anlatan kişiler oldu. Gerçekten insanların midesi bulandı artık milli takım ve sorunlar yüzünden. Bizi de eleştiriyorlar, şu gelmesin, bu gelmesin. Tamam ben gitmeyeyim, benden daha başarılı varsa o gelsin, o başarılı olsun. Milli Takım'da geçmiş dönemdeki kimse oynamasın ve 20-21 yaşındaki çocuklar gelsin ve tüm maçları kazansın. Ben çağrılıyorsam, bunun kararını ben vermiyorum ki, seçim hocanın. Ben oynamayacağım mı diyeyim? Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bazen başarılı olursun, bazen olamayabilirsin. Selçuk'un son dakika golüyle maçı kazanıyorsun, şampiyonaya gidince çok iyi oluyorsun da, sonra elenince çok kötü oluyorsun. Benim yerime başkası oynasın, benden daha başarılı olsun ben istiyorum. Keşke beni çağırmasınlar, benden daha iyi oyuncu bulsunlar ki, başarılı olsunlar, ben de bu ülkenin vatandaşı olarak gurur duyayım. Beni çağırırlarsa da, yeri gelince canımı verecek kadar performansımı ortaya koyarım"

YABANCI SINIRI HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ


"Yabancı sınırlaması yok, 11'i de oynayabilir. Bizde de yaşanabilir bu durum. O zaman çıksın Türk oyuncu daha iyi oynasın diyecekler. Ama bir aşama olmalı. 19-20 yaşındaki oyuncunun gelişip, görev alması gerekiyor. Büyük takımlarda kolay değil. Anlık yaşanıyor bunlar. Bir Türk oyuncuyu 11'in içine koyup, ona zaman tanıyıp, beklemek zor. Milyonlarca taraftar var ve sürekli başarılı olmak zorundasınız. Beşiktaş Allah korusun bu sene şampiyon olamasa, eleştiri başlayacak. Şartları biraz daha Türk oyuncuların oynayabileceği duruma getirmek, Milli Takım'a oyuncu kazandırmak için daha önemli olabilir"

''FENERBAHÇE ŞANSSIZ''


Fenerbahçe'nin şanssız olduğunu belirten Gökhan, Galatasaray için övgü dolu sözler kullanırken, ''Fenerbahçe son 2 maçta, son dakikada golleri yedi, kazanıyordu. Son 2 dakika olmasa kazanacaktı ve bu kötü durumlarından bahsetmemiş olacaktık. Galatasaray lige hızlı ve sert başladı. Hepsi istiyor, yüzlerinden belli. Bazen seyirci olarak anlarsınız, bugün kesin kazanırlar denilebilecek durumlar gerçekleşiyor. Galatasaray da böyle başladı.'' ifadelerini kullandı. 
''2 HAFTA SONRA LİDER OLABİLİRİZ''
Galatasaray derbisinden sonra ligin lideri olabileceklerini kaydeden Gökhan Gönül, ''İçerideki maçlarda %80 emin oluyorum. Taraftarımız bizim için harbiden 12. adam. Bazen futbolcu sahada performansının bittiğini hisseder. Tam o sırada taraftarın verdiği destek, yeniden yukarıya çıktığını, güç anlamında arttığını hissettirir. 3 puanlık sistemde, Galatasaray lider ama, önümüzdeki 3-4 maçta değişebilir. Başakşehir deplasmanı var, bizimle oynayacaklar. Bir beraberlik, sonra biz kazanırsak, lider biz olabiliriz. 3 hafta önce çok eleştirilen Beşiktaş, belki de 2 haftada lider olacak. Ben yarışın çok kopacağını düşünmüyorum, bu kadar başlarda'' şeklinde konuştu.
HABER YORUMLARI