"Gerektiğinden fazla övüldük"

Beşiktaş'ın milli futbolcusu Oğuzhan Özyakup, Eskişehirspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş'ın milli futbolcusu Oğuzhan Özyakup, Eskişehirspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Mücadeleyi net bir skorla kazandıklarını belirten Oğuzhan, "Bu maçı almamız gerekiyordu, alacağımızı da biliyorduk. İyi hazırlanmıştık. İlk 10-15 dakika biraz ağır başladık çünkü Eskişehirspor kapandı. İlk golü bulduktan sonra daha fazla alan vereceklerini biliyorduk. Öyle de oldu. Pozisyonlara girdik. İkinci yarı epey pozisyon kaçırdık ama ona rağmen net bir skorla maçı aldık" ifadelerini kullandı.

Futbolcunun eleştiriye açık olması gerektiğini fakat kendilerinin gereğinden fazla eleştirildiğini dile getiren başarılı futbolcu, "Zaman zaman gerektiğinden fazla övülüyoruz, zaman zaman da gerektiğinden fazla eleştiri alıyoruz. Biz Fenerbahçe'yi ilk maçta evimizde yendik, geçen hafta da Kadıköy'de mağlup olduk ama hala her şey bizim elimizde ancak farklı bir algı oluşturuluyor. Bir maç eksiğimiz var, hala her şey bizim elimizde. Üstün olan taraf biziz diye düşünüyorum. Bir futbolcu eleştiriye her zaman açık olmalı, her zaman onun üzerinde durmalı. Buna her zaman katıldım ama size demek istediğim birkaç şey var; bizi nasıl eleştiriyorsanız kendinizi de eleştirin. Avrupa'da bazı şeyler nasıl yazılıp çiziliyor bunlara bakın. Hepimiz bunlardan bir şeyler öğrenebiliriz. Biz nasıl en büyük oyuncuları örnek alıyorsak, bana göre sizlerin de bunları yapması gerekiyor" diye konuştu.

"Gerektiğinden fazla övüldük"

Oğuzhan sözlerini şöyle noktaladı:

"Oyuncuların her zaman eleştiriye açık olması gerekiyor. Devre arasında verdiğim röportajda, gerektiğinden fazlasıyla övüldüğümüzü söylemiştim. 'Zamanı gelecek bize tam tersi olacak' dedim. Bana göre çok iyi giderken fazlasıyla övülmememiz gerekiyor. Yenilgiler sonrasında da o kadar fazla eleştirilmememiz gerektiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA