"Gençler'e gelmek delilik"

Beşiktaş'ta ve milli takımda oynadığı futbolla Türk futbolunun efsane futbolcuları arasına giren, geçtiğimiz hafta teknik direktör olarak Gençlerbirliği ile anlaşan İbrahim Üzülmez, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş'ta ve milli takımda oynadığı futbolla Türk futbolunun efsane futbolcuları arasına giren, geçtiğimiz hafta teknik direktör olarak Gençlerbirliği ile anlaşan İbrahim Üzülmez, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Üzülmez, kırmızı-siyahlı ekipte görev almasına ilişkin, "Bu ortamda Gençlerbirliği takımına gelmek delilik. Kabul etmek gerek, zor bir görev ama benim karakterimde de zorlukların üstesinden gelmek var" dedi.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, "Bu deplasmanda kaybedebilirdim ve çok eleştiri de alabilirdim. Eleştirenler de oluyor onları da biliyoruz. 11 sene kaptanlık yaptık. Neyin ne olduğunu biliyorum. Zorlukların üstesinden gelmek benim için çok önemlidir. Onu yapmaya çalışıyorum, bu zorluğun da üstesinden geleceğime inanıyorum" şeklinde konuştu.

Göreve başladığında kırmızı-siyahlı ekibin, son 8 haftada kazanamamış, deplasman galibiyeti olmayan ve sadece 1 gol atabilmiş bir takım olduğunu dile getiren Üzülmez, "Oyuncu grubuyla yaptığımız ilk toplantıda 'başarmak istiyorsak inanmamız ve birbirimize güvenmemiz lazım' dedik" ifadesini kullandı.

"Ligin altı ateş hattı"
Üzülmez,  "Sadece bir maç kazandık. Aşağısı ateş hattı. Ateş hattından çıkmak istiyoruz. Bunun için de bir bütün olmamız lazım. Bütünlüğü sağladığımızda Gençlerbirliği de bu durumdan kurtulacaktır. Eksiklerimiz var ama bu süre içinde de yol katettiğimizi, takıma bir enerji verdiğimizi düşünüyorum. Daha da yapmamız gereken çok şey var. Durursak paçamızdan aşağıya çekmek isteyen takımlar olacak. Rize deplasmanından bu sonucu almak kolay değil. Trabzonspor, Galatasaray, Medipol Başakşehir sıkıntılar yaşadı. Biz alnımızın akıyla çıktık." dedi.

Üzülmez'den Beşiktaş yorumu
Uzun yıllar kaptanlığını yaptığı Beşiktaş hakkında da konuşan Üzülmez, "Kaliteli bir takım, kaliteli oyuncuları. Şenol Güneş gibi deneyimli bir teknik direktörleri var, kaliteli bir futbol oynuyorlar. İlk yarı istediklerini yaptılar. Düşündüklerini sahaya yansıttılar, iyi bir futbol ortaya koydular ve zirvedeler. Beşiktaş'ın, kenetlendiği takdirde bu ligin biraz üstünde olduğunu düşünüyorum. Kazanılmış bir şey yok. Şampiyonluk kelimesi çok zor bir kelimedir. Kimse sizi güller dökerek şampiyonluğa göndermez. Dikenli yollar da olacaktır. Beşiktaş ikinci yarıda zor maçlar oynayacak. Futbolcu kalitesi ve oynadığı futbola bakınca şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olarak görüyorum."  diyerek sözlerini noktaladı.