"Geldiğimden beri ilk defa..."

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Ümit Özat, futbolcularının, gösterdikleri mücadeleyle Spor Toto Süper Lig'de kalmayı hak ettiklerini ifade etti.
Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Ümit Özat, futbolcularının, gösterdikleri mücadeleyle Spor Toto Süper Lig'de kalmayı hak ettiklerini ifade etti.

Özat, Medicana Sivasspor'u 1-0 yendikleri karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, kazanan bir antrenör olarak gazetecilerin karşısına çıkmanın daha güzel ve keyifli olduğunu söyledi.

Maçta iyi mücadele ettiklerini belirten Özat, şöyle konuştu:

"Malını, paranı kaybedebilirsin ama onuru kaybedemezsin çünkü para pul yerine konuyor ama onur, haysiyet yerine konulmuyor. Spora da bunu vurguladığınız zaman yenersin veya yenilirsin. Mücadele etmeyen bir sporcunun uzun vadede de olsa bir yere gelme şansı olduğunu düşünmüyorum. Ben, oyuncularıma bunu anlatıyorum. Onun için bugün gösterdikleri mücadeleden dolayı oyuncularımı tebrik ediyorum. Aslında, Beşiktaş, Osmanlıspor ve Torku Konyaspor maçlarında da golü yiyene kadar pozisyon bile vermeyen bir Mersin İdmanyurdu vardı."

Kalan 10 haftalık süreçte, Fenerbahçe dışındaki tüm takımların kendileriyle aynı potada yer alabileceğini vurgulayan Özat, bu nedenle tüm maçların çok önemli olduğunu kaydetti.

Takımda oluşan birlikteliği sürdürmeleri gerektiğini anlatan Özat, şunları söyledi:

"Burası büyük bir camia. Yaklaşık 91 yıllık bir camia, stadı bitmiş, bir tek tesis eksiği var. Bu da başarı gelirse tamamlanabilecek. Oyuncularımın çabalarını görüyorum. Ben de ilk defa yarın izin yapacağım. Geldim geleli ilk defa çocuklarımı yarın görmeye gideceğim. Önümüzde 10 hafta var. Bu takımın başarısı için birlikteliği sürdürüp, sonuna kadar mücadelemizi vermemiz lazım. Bu çocuklar yapmış oldukları mücadeleyle düşmeyi hak etmiyorlar. Biz bir hafta onlar için çalışıyoruz. Onlar da bir gün bizim için çalışıyor. Önümüzde 10 maç var. 5'ini alırsak, dışarıdan da 1-2 beraberlik getirsek bu takımın ligde kalacağına inanıyorum. Tita da gelecek yarın. İlk defa tam kadro çalışacağız."