Gasol'den Kobe'ye duygusal mektup

Los Angeles Lakers'ta uzun yıllar forma giydikten sonra Chicago Bulls için ter dökmeye karar veren Pau Gasol, bir zamanlar aynı soyunma odasını paylaştığı Kobe ile ilgili açıklamalar yaptı.
Gasol'den Kobe'ye duygusal mektup
Los Angeles Lakers'ta uzun yıllar forma giydikten sonra Chicago Bulls için ter dökmeye karar veren Pau Gasol, bir zamanlar aynı soyunma odasını paylaştığı Kobe ile ilgili açıklamalar yaptı.

İşte uzun yıllar aynı hedeflere yürüdüğü eski takım arkadaşı hakkında konuşan Gasol'un tüm açıklamaları...

"İlk günümde, takım ile The Ritz Washington'da bir araya geldim ve gece 01.30'da kapıma vuruldu. Kobe'nin çok uyumadığını daha sonra anladım. Sanırım yatağıma oturmuştum o da televizyonun yanındaki masaya oturmuştu. Takıma gelmemdeki memnuniyetini dile getirip gitme zamanı geldiğini söyledi. Onu tekrar en tepeye getirebileceğimi düşünmüştü ve bunu bilmemi istedi. "Bu bizim şansımız" dedi. Çok anlamlı ve güçlü bir etki yapmıştı bende.

"ARAMIZDA MÜKEMMEL BİR UYUM VARDI"

"Ben oyunu anladım. Bu konuda çok titizdim. Onun da bunu çok takdir ettiğini düşünüyorum. İlk başından beri aramızda bir uyum vardı. Başarılı olabilmemiz için birbirimize ihtiyacımız olduğunu ikimizde biliyorduk.

O herkesi kenarda tutup insanlara meydan okuyordu. Bazı oyuncular onun konuşmalarıyla baş edemiyordu ama ben aldırmıyordum. Onun motive etme yolu buydu. Rahat olmak kolaydır. O hiç kimsenin rahat olmasına izin vermezdi.

2008 finalleri'nde 6. maçı Celtics'e kaybettikten sonra bu konu hakkında pek konuşmadık. Yenilgiyi sindirmemiz biraz zaman aldı. Bir sonraki sezonda daha farklı bir tutum ile başladık. Güçlü daha agresif ve daha kararlı bir yaklaşım sergiledik. Bu sezondan sonra aldığımız 2 şampiyonluğun sebebiydi bu tutum.

Onunla oynadığın her gün daha iyi anlıyorsun büyük insanların nasıl büyük olduğunu. Kesinlikle bir tesadüf ile değil. O seviyeye gelmek ve o seviyede kalmak özveri ve bağlılık gerektirir ve eşsiz bir şeydir. Daha iyi olmam için bana ilham verdi, basketbolu daha detaylı bir şekilde görmemi sağladı.

2009 finallerinde Magic'ı yendiğimizde herkes çok mutlu oldu ama onun için çok farklıydı. Özel bir anlamı vardı. Basketbol onun hayatıydı ve kazanmak onun bağımlılığıydı. Aralık 2011'de Chris Paul ile takas yapılmam söz konusu olduğunda o bir ağabey gibi arkamda durarak bana destek verdi. Lakers'a: "Onu takas edecekseniz yapmanız gerekeni yapın ve takas edin ama etmeyecekseniz de onu rahat bırakın ve maçımızı oynayalım." dedi.

2014'de Lakers'dan ayrılmaya karar verdiğimde, Redondo Beach'daki evime geldi. Los Angeles'da kalmamı istediğini söyledi. "Birlikte savaşalım ve birlikte kariyerimize son verelim" dedi. Bir değişikliğe ihtiyacım olduğunu söyledim ona. Değişik bir havaya ihtiyacım vardı. Artık onunla oynamak istemediğimi söylemek hayatımda yaptığım en zor şeylerdendi.

Chicago Bulls'a imza attım çünkü başka bir ünvan kazanmak istedim. Gitmeseydim böyle bir fırsatım olmazdı. Onu çok özlüyorum. Onun varlığını özlüyorum. Onun tutumunu özlüyorum. Ondaki özellikler çok az oyuncuda var."