Galatasaraylı Lionel Carole, basın toplantısı düzenledi

Galatasaray, yeni sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarını İsviçre'de sürdürüyor. Kampın ikinci gününde Fransız vatandaşı futbolcu Lionel Carole, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Galatasaraylı Lionel Carole, basın toplantısı düzenledi
Galatasaray, yeni sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarını İsviçre'de sürdürüyor. Kampın ikinci gününde Fransız vatandaşı futbolcu Lionel Carole, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Futbolcunun basın toplantısında yaptığı açıklamalar şöyle:

Geçtiğimiz sezon başında Galatasaray'a geldiğimde, daha çok katkı yapmak istemiştim. Etkili olabileceğim koşullar son haftalarda oluştu. İki dönem arasındaki koşulların farklılığı performansın artışıydı.

"HOCAMIZLA DEVAM ETTİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUM"

Hocamızla devam ediyoruz; bu bence çok mantıklı bir karar. Geçen sezonun sonunda çok iyi bir iş çıkardı. Takım içindeki uyum da onunla birlikte arttı. Hocamızla devam ettiğimiz için mutluyum; felsefesi ve bize aşılamak istediği şeyler çok açık. Umarım başarılı bir biçimde devam edeceğiz...

Forma rekabeti konusunda durum geçen seneden farksız. Geçen sene de aynı oyuncular vardı, bu yıl da öyle olacak. Tabii ki Galatasaray gibi kulüplerde forma rekabetinin olması çok iyidir. Sadece sol bek için değil her pozisyon için forma rekabeti var; bunun da Galatasaray'ın lehine olduğunu düşünüyorum.

"GALATASARAY'LA OLAN KONTRATIMI DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUM"

25 yaşındayım ve daha fazla çalışmam lazım. Bunun için de her antrenmanda üzerine koymaya çalışıyorum. Herhangi bir kariyer planım yok ama Galatasaray'la olan kontratımı devam ettirmek istiyorum. Takımımı da en iyi şekilde onore etmek istiyorum.

Benim pozisyonumda öncelik gol atmak değil, asist yapmak. Ya da gol pozisyonlarını hazırlamak. Umuyorum ki önümüzdeki senede inşallah kariyerimin ilk golünü atarım...

"CEZAYA ÇARPTIRILMADIM, KULÜBÜN VERDİĞİ KARARA SAYGILIYIM"

Ceza konusu kulübün verdiği bir karar. Yönetimle futbolcular arasında. Benim herhangi bir ceza ödemişliğim de yok. Her görülen sarı karta ceza verilmiyor. Sahadaki davranışlar sebebiyle görülen sarı kartlara cezaların kesildiğini düşünüyorum ve biliyorum. Cezaya çarptırılmadım ama yine de kulübün verdiği karara saygılıyım.

"HAFTADA BİR MAÇ OYNAMAMIZIN AVANTAJ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Hocamızın da dediği gibi az maç oynamak futbolcular için bir avantaj. Geçen sezonki sakatlığım üst üste olan maçlara denk gelmişti. Haftada bir maç oynamamızın bir avantaj olduğunu düşünüyorum.

"FRANSA'NIN TURNUVA PERFORMANSI GAYET İYİYDİ"

Fransa EURO 2016'da iyi bir performans çıkardı. Yarı finalde Almanya'yı iyi oynayarak elediler. Finali kaybetmek hayal kırıklığıydı ancak Fransa'nın turnuva performansı bence gayet iyiydi...

"İSTANBUL VE DÜNYANIN HER YERİNDE OLABİLİR"

İstanbul'daki patlamayla ilgili takım içinde fazla bir konuşma olmadı ama her türlü terörist saldırı üzücü olaydır. İnsanlar için acı olaylardır. İstanbul veya dünyanın her yerinde olabilir; bunun nerede olduğunun bir önemi yok.