Galatasaray'ın aldatıcı rakamları

SPORCOPE - İstatistiklerin her zaman gerçeği göstermediğinin en büyük kanıtı Galatasaray gibi gözüküyor.
Galatasaray'ın aldatıcı rakamları
SPORCOPE - İstatistiklerin her zaman gerçeği göstermediğinin en büyük kanıtı Galatasaray gibi gözüküyor.

Sarı kırmızılı takım, ortaya koyduğu performansla, Manchester United'ın efsane menajeri Alex Ferguson'ın "İstatistik mini etek gibidir, çok şeyi gösterir ama asıl göstermesi gereken şeyi göstermez" sözünü doğrular gibi.

Ligde tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Galatasaray, istatistiklerde ise birçok önemli alanda liderliği elinde bulunduruyor.

23 maçta 37 puan toplayabilen Sarı kırmızılılar, 348 şutla ligin en çok şut atan takımı. Galatasaraylı futbolcular, isabetli şutta da 154 ile ligin en çok rakip kaleyi bulan takımı. Bireysel istatistikte de Wesley Sneijder attığı 79 şutla ligin en çok şut atan oyuncusu.

En çok isabetli pas yapan takımı istatistiğinde de Galatasaray zirvede. (9457)

Galatasaray, Beşiktaş'tan sonra ligin en çok gol atan da ikinci takımı.

İstatistiklerdeki bu başarı, Galatasaray'a ise puanları getirmedi. Sarı kırmızılı takım, Akhisar Belediyespor'un averajla önünde ancak beşinci sırada kalabildi.

Bu istatistiklerinin yanı sıra Galatasaray, kalesinde tam 32 gol gördü. Takım içi huzursuzluk, kadro yetersizliği ve UEFA'dan gelecek ceza beklentisi Sarı kırmızılı takımı daha da zor günlerin beklediğini gösteriyor.