Galatasaray'da gelecek şekilleniyor! Hoca ve sportif direktör önerisi...

SPORCOPE ÖZEL - Sezon sonuna kadar takımı altyapı koordinatörü Jan Olde Riekerink'e emanet eden ve yeni sezonun planlamasını şimdiden yapmaya başlayan Galatasaray'da Sportif Direktörlük için Erdal Keser'in ismi geçmiş ve taraflar büyük ölçüde anlaşma sağlamıştı. Sarı kırmızılı yönetimin gelecek planı ise şekillendi.
Galatasaray'da gelecek şekilleniyor! Hoca ve sportif direktör önerisi...
SPORCOPE ÖZEL - Sezon sonuna kadar takımı altyapı koordinatörü Jan Olde Riekerink'e emanet eden ve yeni sezonun planlamasını şimdiden yapmaya başlayan Galatasaray'da Sportif Direktörlük için Erdal Keser'in ismi geçmiş ve taraflar büyük ölçüde anlaşma sağlamıştı. Sarı kırmızılı yönetimin gelecek planı ise şekillendi.

Didier Drogba'nın Galatasaray'a transferinde büyük rol oynayan ve sarı kırmızılı camia ile iyi bağlantılara sahip olan menajer Ceylan Çalışkan'ın Başkan Dursun Özbek ve Sportif AŞ yöneticisi Mehmet Özbek'e Anderlecht'in teknik direktörü Besnik Hasi'yi önerdiği öğrenildi. 44 yaşındaki Arnavut teknik adamın Belçika ekibinde son 2 yılda yetiştirdiği genç yetenekler ve takımına oynattığı futbol, sarı kırmızılı idarecilerin olumlu düşüncelerinde kilit rol oynarken başarılı çalıştırıcıya özellikle altyapı ile bağlantılı çalışma imkanı sağlanacağı ifade edildi.

Mart ayında yaptığı açıklamada Galatasaray'dan herhangi bir teklif almadığını ve çıkan haberlerin saçmalık olduğunu belirten Hasi'yi ikna etmeye çalışan Galatasaray yönetimi, Florya'nın futbol idaresinde görev alacak isimleri de şekillendirdi.

ERDAL KESER'İN YANINA MAHMUT ALPASLAN!

Menajer Ceylan Çalışkan, Besnik Hasi'yi teknik direktörlük görevi için sarı kırmızılı takıma önerirken daha önce Eric Gerets'in yardımcılığını yapan ve idari kademede de görev alan Erdal Keser'i de Galatasaray'a teklif etmiş ve Mehmet Özbek konuya sıcak bakarak eski idareciyle büyük ölçüde anlaşma sağlamıştı. Keser'in sağ kolu olarak getirilmesi planlanan ismi de yine Ceylan Çalışkan önerdi.

errr

Mevcut Scout Şefi Emre Utkucan'dan önce bu görevi yürüten Mahmut Alpaslan'ı Erdal Keser'in yardımcısı olarak öneren Ceylan Çalışkan'ın bu teklifini değerlendirmeye alan sarı kırmızılı yönetimin gerekli araştırmaları yaptığı, sezon bitmeden karar vereceği alınan bilgiler arasında.

Ceylan Çalışkan'ın Galatasaray'a aynı anda önerdiği bu 3 isimden, Başkan Dursun Özbek ve Sportif AŞ yöneticisi Mehmet Özbek şimdilik sadece Erdal Keser'e sıcak bakıyor. Mahmut Alpaslan ve teknik direktör Besnik Hasi ile ilgili kararın, yapılacak kapsamlı araştırmalardan sonra verilmesi bekleniyor.

BESNİK HASİ KİMDİR?

44 yaşındaki Besnik Hasi, Futbola 1988 yılında Liria Prizren'de başlayan Bednik Hasi, sırasıyla NK Zagreb, FK Dinamo Pančeva, KF Prishtina, NK Samobor, KRC Genk, TSV 1860 München, Anderlecht, Lokeren ve Cercle Brugge takımlarında oynadıktan sonra 2008 yılında futbolu bıraktı.

hasi

2008 yılında Anderlecht yardımcı antrenörü olan Hasi, 2014 yılında ise takımın başına geçti. 2 sezondur Belçika ekibinin teknik direktörlüğünü yapan Arnavut çalıştırıcı, oluşturduğu genç kadroyla büyük takdir topladı. Youri Tielemans, Dennis Praet, Frank Acheampong gibi genç yeteneklerin dünya futbolunda ses getirmelerini sağlayan Hasi, takımını 2 sezonda hem Şampiyonlar Ligi'nde hem de UEFA Avrupa Ligi'nde oynatma başarısı göstermişti.

Teknik adamlık kariyerinde henüz kupa kazanamayan Besnik Hasi, yardımcılık yaptığı son sezon olan 2013/14 sezonunda Belçika lig şampiyonluğuna ulaşmıştı.

MAHMUT ALPASLAN KİMDİR?

60 yaşındaki Mahmut Alpaslan, Emre Utkucan'dan önce Galatasaray Scout Departmanı'nın şefliğini yapmıştı. Daha önce 2. Lig, 3. Lig ve Amatör Küme takımlarından teknik direktörlük de yapan Alpaslan, Galatasaray'da Gençlik Gelişim Direktörlüğü görevini de üstlenmişti.

maho

CEYLAN ÇALIŞKAN KİMDİR?

51 yaşındaki Ceylan Çalışkan, 1995 yılında profesyonel menajerlik kariyerine başladı. Eski Fenerbahçeli Johnson ve Preko'yu Türkiye'ye ilk getiren isim olan Çalışkan, sonrasında Hakan Şükür, Fatih Tekke, Gökhan Zan, John Carew, Fernando Meira gibi isimlerin menajerliğini yapmıştı.

cey

En büyük hamlesini Didier Drogba'nın Galatasaray'a gelişinde yapan ve yıldız oyuncunun Türkiye haklarını alan Çalışkan, Galatasaray Kulübü'yle olan iyi ilişkileriyle tanınıyor.