Galatasaray'da Başakşehir 11'i belli oldu

Galatasaray'da, lider Medipol Başakşehir ile oynacağı zorlu maçının ilk 11'i şekillendi.
Galatasaray'da Başakşehir 11'i belli oldu
Galatasaray'da, lider Medipol Başakşehir ile oynacağı zorlu maçının ilk 11'i şekillendi.

Sarı - Kırmızılılar'da Jan Olde Riekerink, sakat, cezalı ve kadrodışı bırakılan Yasin Öztekin'in yokluğunda sezon başından bu yana istikrar yakaladığı kadrosundan değişikliklere gitmek zorunda kaldı.

Kalede Muslera ile başlayacak olan Hollandalı teknik adam, savunma kurgusunu sağda Sabri Sarıoğlu, merkezde Chedjou-Hakan Balta ve solda ise Lionel Carole ile oluşturacak.

Sezon başından beri ilk 11'in değişmez ismi olan Tolga Ciğerci, Adanaspor maçında gördüğü sarı kartla cezalı duruma düştü. Başarılı oyuncu, ilk kez bu sezon maç kaçıracak. Riekerink, orta alanda Tolga Ciğerci'nin boşluğunu vatandaşı Nigel de Jong ile dolduracak. SAvunmanın önünde Selçuk İnan ile Jong De jong görev alacak.

Sarı - Kırmızılılar'ın orta alan kurgusu maç gününde belli olacak. Yasin Öztekin'in kadro dışı bırakılması, Wesley Sneijder'in tam anlamıyla hazır olmaması nedeniyle Riekerink, bu bölgenin formasyonunu maç saatine doğru belirleyecek.

Galatasaray'da Podolski ve Bruma'nın yeri garanti gözüküyor. Wesley sneijder'in oynaması halinde kanatlarda Podolski ve Bruma yer alacak. Ancak Hollandalı yıldızın maça hazır olamaması durumunda Sneijder'in rolünü Podolski üstlenecek ve kanatta Sinan Gümüş forma giyecek.

Galatasaray'ın lider Medipol Başakşehir karşısında gol silanı Eren Derdiyok olacak.(ligtv)