Galatasaray yönetiminin 6 skandal hatası

Galatasaray'da, 2015 yılının Mayıs ayında göreve gelen başkan Dursun Özbek ve yönetimi, yaptıkları skandal hatalarla büyük eleştirilerin hedefinde. Futbol takımının geçirdiği kötü sezonu erkek basketbol takımının kazandığı Eurocup zaferi bir nebze unuttursa da Can Topsakal'ın başı çektiği son skandal, eleştiri seslerinin artmasına neden oldu.
Galatasaray yönetiminin 6 skandal hatası
Galatasaray'da, 2015 yılının Mayıs ayında göreve gelen başkan Dursun Özbek ve yönetimi, yaptıkları skandal hatalarla büyük eleştirilerin hedefinde. Futbol takımının geçirdiği kötü sezonu erkek basketbol takımının kazandığı Eurocup zaferi bir nebze unuttursa da Can Topsakal'ın başı çektiği son skandal, eleştiri seslerinin artmasına neden oldu.

Eski başkan Duygun Yarsuvat başta olmak üzere taraftarların büyük bölümünün istifaya davet ettiği Dursun Özbek ve yönetiminin, bu zamana kadar gerçekleştirdiği bazı hataları incelediğimizde eleştirilerin haklılık payını ortaya çıkarıyor.

İşte Dursun Özbek ve yönetiminin neden olduğu 6 skandal hata:

KEVIN GROSSKREUTZ'UN LİSANSI

Geçtiğimiz sezona Hamza Hamzaoğlu yönetiminde başlayan Galatasaray, transfer dönemini taraftarın istediği şekilde geçirmedi. Bir tek Lukas Podolski'yi kadrosuna katarak Galatasaray'a gönül verenleri sevindiren Dursun Özbek ve yönetimi, transfer döneminin son gününde Kevin Grosskreutz'u Borussia Dortmund'dan transfer etti ancak büyük bir skandala imza atarak Alman oyuncunun lisansını çıkaramadı. UEFA lisans birimine imzalı evrak yerine boş evrakları gönderen sarı kırmızılı idareciler, büyük tepkiyle karşılaştı ve Grosskreutz'u Ocak ayına kadar kullanamadı. Galatasaray'la hiçbir resmi maça çıkamayan Grosskreutz, devre arasında Stuttgart'a satıldı.

gs

LYNETTA KIZER'İN OYNATILMASI VE HÜKMEN MAĞLUBİYET

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın sezon başında transfer ettiği Amerikalı Lynetta Kizer'in hem Amerika hem de Bosna pasaportu bulunuyordu. Kulüp, Bosna pasaportu ile lisansı çıkarılan Kizer'e sonrasında Amerikan pasaportuyla lisans çıkarması ve TBF'ye durumun düzeltilmesi için başvuruda bulunulmasına karşın resmi belge yerine sadece sözle hareket edilmesi sonucu Fenerbahçe ile oynanan derbide hükmen yenik sayıldı. Maçın sonrasında yapılan basın toplantısında başkan Dursun Özbek'in 'Sen kimsin Harun?' sözünün pek etkili olmadığı da yapılan itirazların reddedilmesiyle ortaya çıkmış oldu.

kz

ALEX'İN OLMAYAN SÖZÜYLE AÇIKLAMA

Yaşanan Kizer skandalının sonrasında Aziz Yıldırım'ın Galatasaray yönetimini hedef alan açıklamalarına cevap veren sarı kırmızılı idareciler, büyük bir skandalın daha altına imza attı. Resmi internet sitesinde yapılan açıklamada Aziz Yıldırım'a sert sözlerle yanıt verilirken, Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Alex de Souza'nın sözüyle verilen örnek yapılan açıklamanın etkisini sıfıra indirdi. Alex'in "Başkan eğer bize güvenseydi, biz zaten kendi emeğimizle şampiyon olabilirdik. Şikeye bulaşıp, biz futbolcuları ve Fenerbahçe'yi lekelemesine gerek yoktu" sözü açıklamaya eklendi ancak sorun tam olarak buradaydı çünkü Alex böyle bir söz söylememişti. Sosyal medyada 'trol' olarak ortaya atılan bu sözün açıklamada kullanılması, Galatasaraylı idarecilerin hanesine eksi yazdırdı.

kim

FATİH İŞBECER'DEN OLAY TWEETLER

Yönetim kurulu üyesi ve genel sekreter Fatih İşbecer'in taraftarlar tarafından ortaya çıkarılan tweetleri gündeme bomba gibi düştü. Cinsel içerikli konularda bir hayli net ifadeler kullanan bu tweetleri Galatasaraylı taraftarların ağır tepkisini çekti. Yaşanan bu durumdan sonra önce hesabını kilitleyen Fatih İşbecer, sonrasında da tamamen hesabını kapattı ancak atılan tweetlerin ekran görüntüsü halen Google aramalarında mevcut.

is1

%1000 ZAMLI KOMBİNE!

Futbolda hayal kırıklığı ile geçen sezonu Erkek Basketbol Takımı'nın Eurocup şampiyonluğu ile tolore eden Galatasaray yönetimi, buna karşın kupanın alınmasından sonra açıkladığı kombine fiyatlarıyla büyük tepki çekti. Gelecek sezon Euroleague'de mücadele edecek olan Galatasaray Odeabank'ın iç saha kombinelerini 1300 TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkaran Galatasaray yönetimi, bir önceki sezon 3500 TL'ye satılan saha kenarı kombinelerini 2 yıllığına 35 bin TL'den fiyatlandırdı. Yapılan %1000 oranındaki zam, taraftarı isyan noktasına getirdi. Sonrasında ise yapılan düzenlemeyle fiyatlar normal seviyeye çekildi.

ip

CAN TOPSAKAL PHOTOSHOP'LADI!

Galatasaray Odeabank'ın kazandığı tarihi Eurocup zaferi camiada büyük sevinçle karşılanırken basketboldan sorumlu yönetici Can Topsakal'ın sevinci biraz 'farklı' oldu. Abdi İpekçi'deki Galatasaray soyunma odasında bulunan Galatasaray Odeabank'ın Eurocup zafer pozuna kendisini photoshop ile eklettiği ortaya çıkan Can Topsakal, Galatasaray yönetiminin skandallarına son halkayı eklemiş oldu.

Cj4lDmbUgAAl3Ak