Galatasaray yönetiminden Sneijder'e indirim teklifi! Kabul etmezse...

‘Bu paraları ödeyemeyiz Wesley'...
Galatasaray yönetiminden Sneijder'e indirim teklifi! Kabul etmezse...
‘Bu paraları ödeyemeyiz Wesley'...

Galatasaray'da dün gerçekleşen Sneijder zirvesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. UEFA'dan gelen ‘bütçe kısıtlaması' yaptırımı nedeniyle kemer sıkan G.Saray, Wesley Sneijder'dan yıllık ücretinde indirim yapmasını istedi. Sneijder'ın menajeri Guido Albers ile Florya Tesisleri'nde bir araya gelinirken, görüşmeye Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Sportif AŞ yöneticileri de katıldı.

2018'E KADAR UZATMIŞTI

İzinsiz verdiği röportaj nedeniyle para cezası verilen ve "Kendine çeki düzen ver" uyarısı yapılan Sneijder'dan ücretinde indirime gitmesi talep edildi. Ekim 2015'de sözleşmesini 2018'e kadar uzatan Sneijder önemli bir rakama imza atmıştı. Sneijder 3.2 milyon Euro yıllık garanti para, imza parası ve 20 bin Euro da maç başı ücreti ile ortalama 30 maçta oynarsa 4.5 milyon Euro kazanacaktı.


DEVAM ETMEK İSTERİZ AMA...

Dünkü görüşmede Albers'e "Bugünkü şartlar altında bu paraları ödeyemeyiz. Sneijder ile devam etmek istiyoruz ama yıllık ücretinde indirim yapmalı" denildi.Albers ise oyuncusu ile konuştuktan sonra bir görüş belirtebileceğini söyledi. Sneijder eğer Galatasaray yönetimin yapmasını istediği indirime yanaşmazsa Hollandalı yıldız ile ipler kopabilir.

Kaynak: Hürriyet