Galatasaray Marina Maljkovic ve Milica Dabovic ile anlaştı

SPORCOPE DIŞ HABER - Geçtiğimiz günlerde antrenör Ekrem Memnun'un görevine son veren Galatasaray'da antrenörlük görevine Marina Maljkovic'in getirileceği iddia edildi.
Galatasaray Marina Maljkovic ve Milica Dabovic ile anlaştı
SPORCOPE DIŞ HABER - Geçtiğimiz günlerde antrenör Ekrem Memnun'un görevine son veren Galatasaray'da antrenörlük görevine Marina Maljkovic'in getirileceği iddia edildi.

Fransa ve Sırp basınında yer alan haberlere göre Galatasaray, anlaşma sağlamak ve tesisleri gezdirmek için Sırp antrenör Marina Maljkovic'i İstanbul'a getirdi. Son olarak Union Lyon ve Sırbistan Kadın Basketbol Milli Takımı'nı çalıştıran 34 yaşındaki antrenör Maljkovic ile anlaşma sağlanması halinde imzalar atılacak ve Sırp antrenör önümüzdeki sezon Galatasaray'ı çalıştıracak.

IŞIL ALBEN'İN YERİNE DABOVİC

İtalya basınında yer alan başka bir iddiaya göre ise Marina Maljkovic, yanında bir dönem Beşiktaş'ta da forma giyen medyatik basketbolcu Milica Dabovic'i de yanında getirecek. Takımın oyun kurucusu Işıl Alben'in önümüzdeki sezon takımdan ayrılacağını açıklamasının ardından bu mevkiye yeni bir ismi getirmesi beklenen Galatasaray, bu sorunu tecrübeli oyun kurucu Milica Dabovic'i kadrosuna katarak çözmeyi planlıyor. Geçmiş dönemde Beşiktaş forması da giyen Milica Dabovic, son olarak Marina Maljkovic'in antrenörlüğünü yaptığı Union Lyon Basket formasını giymişti.

AYRILIŞI OLAYLI OLMUŞTU

2008/2009 sezonunda Beşiktaş forması giyen Milica Dabovic'in takımdan ayrılışı olaylı olmuştu. O dönem büyük umutlarla Beşiktaş'a transfer edilen Dabovic'in FHM'in Sırbistan edisyonuna verdiği çıplak pozların ardından takımdan gönderildiği iddia edilmişti. O dönem takımdan gönderilmesinin ardından Türkiye'de bir televizyon kanalına konuşan Dabovic, ülkesindeki dergiye verdiği pozların ardından takımdan gönderilmesine anlam veremediğini ve bu durumdan dolayı üzgün olduğunu dile getirmişti.

Milica Dabovic ülkesi Sırbistan'da sporcu kimliğinin yanı sıra, kişisel Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflar ve çeşitli dergilere verdiği pozlarla da tanınıyor.

milica-dabovic-4 1442686064_LSFT6573 images 667449bf144f4f5ce7d6c4610caaac31 milica-dabovic-slavi-29-rodendan-kosarkasica-partizana-intervju-kurir-1357048993-71150