"Galatasaray'ı herkes favori görüyor ama..."

Galatasaray'ın eski futbolcularından, spor yorumcusu Hakan Ünsal derbiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Hürriyet Gazetesi'nin sorularını yanıtlayan Hakan Ünsal, sarı kırmızılıların favori olduğunu ancak rahat bir galibiyet alamayacağını söyledi.

Herkes Galatasaray'ı favori görüyor ve rahat bir galibiyet alacağını iddia ediyor. Katılıyor musun?

Galibiyet alacağı tarafına katılıyorum ama rahat kısmına çok katılmıyorum. Çünkü son 5 maça bakarsak içeride oynadığı mücadelede tabelada en fazla 2-1 var. O maçta da Fenerbahçe kırmızı görmüştü. Rahat kazanmadı Galatasaray. Bu sene ise farklı bir takım., farklı atmosfer ve oyun var. Bu her şeyi değiştirdi . Kazanacaktır ama çok kolay olmayacaktır.

Galatasaray bu derbiyi kaybederse, şampiyonluk yarışı nasıl şekillenir?

Yeniden başlama durumu olur. Burada Beşiktaş da Medipol Başakşehir'i yenerse işler değişir. Yenilen Galatasaray o zorlu fikstürünü de sıkıntıya sokar.


Nasıl bir derbi bekliyorsun?

Burada nasıl bir derbi olacağına karar verecek olan Aykut Kocaman. Kimi oynatacak, hangi mantıkla oynatacak. Galatasaray'ı biliyoruz saldıracak, gol arayacak. pres yapacak. Kocaman'ın tercihi ve oyun sistemi önemli. Erken bir gol her şeyi değiştirebilir.


Cüneyt Çakır bu maç için doğru bir atama mı?

Bu ülkede atandığında doğru diyeceğiniz bir hakem yok. Dolayısıyla kimi atarsak atalım, bir taraf beğenmeyecek ve derbinin kaybedeni o olacak.

Dev mücalenin adamı kim olur? Maçı kim kazanır?

Fenerbahçe'de Valbuena, diğer tarafta ise tabiki Gomis. Galatasaray 2-1 kazanır. Bence artık Belhanda'nın yeteneklerini ve kalitesini de göstermesi lazım.

HABER YORUMLARI