Galatasaray haftaya kazanarak başladı!

THY Euroleague'in 8. haftasında Galatasaray Odeabank, Abdi İpekçi Arena'da Darüşşafaka Doğuş'u konuk etti. Sarı-Kırmızılılar, üçüncü çeyrekteki etkili oyununu maç sonuna kadar sürdürdü ve maçı kazandı: 85-81.
Galatasaray haftaya kazanarak başladı!
THY Euroleague'in 8. haftasında Galatasaray Odeabank, Abdi İpekçi Arena'da Darüşşafaka Doğuş'u konuk etti. Sarı-Kırmızılılar, üçüncü çeyrekteki etkili oyununu maç sonuna kadar sürdürdü ve maçı kazandı: 85-81.

Boyalı alandan Tibor Pliess'ı etkili kullanarak (8 sayı) başlayan Galatasaray Odeabank, ilk 4 dakikayı 10-5 önde geçti. Darüşşafaka Doğuş'un Wilbekin'le serbest atış çizgisinden bulduğu sayılara, Sarı-Kırmızılılar Vladimir Micov ile yanıt verdi: 15-12. Will Clyburn ve Dairi Bertans üç sayı çizgisinin gerisinden ve orta mesafeden bulduğu sayılarla Daçka öne geçti: 18-17. Wilbekin'in bitime 19 saniye kala gelen üçlüğü ilk 10 dakikanın skorunu belirledi: 21-17.

Clyburn ve Birkan'ın sayılarıyla ikinci çeyreğin ilk dakikasında farkı 6 sayıya çıkaran Darüşşafaka'ya, Galatasaray Emir Preldzic ve Micov ile yanıt verdi: 26-25. Preldzic'in skor üretmesinin yanı sıra asist yapması Sarı-Kırmızılıların hücumuna hareketlilik getirdi. Deon Thompson'ın smacıyla Galatasaray Odeabank 27-26 öne geçince; Darüşşafaka Doğuş Coach'u David Blatt molayı aldı. İkinci periyotta yaklaşık 5 dakika 30 saniye skor üretemeyen Daçka'da sessizliği Wilbekin, serbest atış çizgisinden bozdu: 29-28. Skor üretmekte zorlanan Galatasaray karşısında Furkan ve Moerman ile sayı bulan Darüşşafaka Doğuş, son 2.46'ya önde girdi: 33-31. Sinan Güler, Deon Thompson'ın sayılarıyla Galatasaray 35-33 öne geçti ve Darüşşafaka Doğuş Coach'u David Blatt'e molayı aldırdı. James Anderson ve Ender Arslan'ın sayılarıyla Daçka 38-35 öne geçti. İlk yarının skorunu Blake Schilb'in turnikesi belirledi: 38-37.

Üçüncü çeyrekte Galatasaray Odeabank, müthiş bir performans ortaya koydu. Darüşşafaka'yı 17 sayıda tutan Sarı-Kırmızılılar, rakip potaya 28 sayı bıraktı! Jon Dieble, Tibor Pleiss Emir Preldzic ve Blake Schilb'in skor yükünü sırtladığı Galatasaray, son 2 dakikaya 12 sayı farkla girdi: 65-53. Marcus Slaughter'ın sayısı üçüncü çeyreğin skorunu belirledi: 65-55.

Final çeyreğine Alex Tyus ve Emir Preldzic'in sayılarıyla başlayan Galatasaray Odeabank, farkı 12'ye çıkardı: 70-58. Marcus Slaughter ve Brad Wanamaker'ın sayılarıyla Daçka, farkın daha fazla açılmasına izin vermedi: 72-66. Karşılaşmanın 34. dakikasında Darüşşafakalı Will Clyburn'e sportmenlik dışı faul çalındı. Micov'la serbest atışları kullanan Galatasaray, skoru 77-68'e getirdi. Moerman ile maça ortak olmaya çalışan Darüşşafaka Doğuş'a Galatasaray, Preldzic ve Pliess ile yanıt verdi: 81-70. Yeşil-Beyazlılar, Wilbekin ile farkı 7 sayıya indirince, Galatasaray Odeabank Coach'u Ergin Ataman mola aldı: 81-74. James Anderson ve Wilbekin arka arkaya gelen 7 sayı bulan Daçka, son saniyelere girilirken farkı üçe kadar indirdi: 84-81. Ancak son faul atışını kullanan Sinan Güler, hata yapmadı. Galatasaray maçı 4 sayı farkla kazandı: 85-81.