Galatasaray Fenerbahçe maçı ne zaman oynanacak?

Galatasaray Fenerbahçe maçı ne zaman oynanacak?


Spor Toto Süper Lig'in 26. hafta mücadelesinde oynanacak Galatasaray - Fenerbahçe İstanbul Valiliği'nin aldığı kararla iletiri bir tarihe ertelendi.

Maçın ne zaman oynanacağı ile ilgili henüz Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bir açıklama yapılmadı. A Spor'un verdiği bilgilere göre Galatasaray Fenerbahçe maçının 28 Nisan Perşembe günü oynanması bekleniyor.

Galatasaray Fenerbahçe derbisi neden ertelendi?

Galatasaray Spor Kulübü'nün açıklaması

"Valilik, Emniyet ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında varılan mutabakat sonucunda, güvenlikle ilgili alınan ciddi bir istihbaratın değerlendirilmesine bağlı olarak 20 Mart 2016 Pazar günü saat 20:00'de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da oynanması gereken Galatasaray-Fenerbahçe derbisi ileri bir tarihe ertelenmiştir. Maçın oynanacağı tarih daha sonra açıklanacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan da konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

"Bu akşam oynanması planlanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakası, İstanbul Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda kulüplerimizle de görüşülerek ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasının tarihi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Fenerbahçe Kulübü ise şu açıklamayı yaptı.

"Fenerbahçemiz ile Galatasaray arasında Türk Telekom Arena'da oynanacak karşılaşma güvenlik gerekçesiyle maçın başlamasına yaklaşık 2 saat kala ileri bir tarihe ertelendi."