Galatasaray eski başkan adaylarından Mustafa Cengiz konuştu

Galatasaray'ın eski Başkan adaylarından Mustafa Cengiz, sarı kırmızılı kulübün şimdiki yönetimini eleştirdi.
Galatasaray eski başkan adaylarından Mustafa Cengiz konuştu
Galatasaray'ın eski Başkan adaylarından Mustafa Cengiz, sarı kırmızılı kulübün şimdiki yönetimini eleştirdi.

Yeniyüzyıl'ın gerçekleştirdiği röportajda sarı kırmızılı yönetimin yanlışları ve geleceği ile ilgili Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde:

HALA DİRENİYOR

Dursun Başkan sevdiğim ve saydığım bir insan. Ancak bu onun idarecilikte başarılı olduğunu göstermez. Bazı şeyler yanlış yapılıyor ki bu noktaya gelindi. Bir kere Galatasaray yönetimi ve dolasıyla Dursun Başkan idari, mali ve sportif açıdan başarısız. Bir basketbol takımı var, övgüyle söz edilebilecek. Onda da bence daha çok Ergin Ataman'ın payı var. Hal böyle iken neden hala direniyor, bunu anlamakta zorluk çekiyorum.

AİDATINI BİLE YATIRMADI

Dursun Başkan Galatasaray camiasına o kadar uzak ki belki de geçtiğimiz günlerde ilk kez bir genel kurula gelmiş oldu. Düşünün aidatını bile yatırmayı unutan bir profil var karşımızda. Camiadan kimseyi tanımıyor. Haliyle camiayı anlamıyor. Ve bu başkan hala orada oturuyor.

YETERLİLİK ŞART

İşte camiayı bilmezsen böyle teklersin. Liderlerin yeterli ve yetenekli olması lazım. İyi niyet yetmez. Özetle bir ordu bir kişiyle zafere ulaşamaz. Biz camianın askerleriyiz. Eleştirirken dostça yol da gösteririz.

OTELİ HEMEN SATSIN

Dursun Başkan'ın Mecidiyeköy'deki oteli 150 milyon dolara satmayı planladığı iddiaları var. Gerçekten bu rakamı veren varsa bence hiç düşünmesin hemen satsın. Fatih işbecer'in tweet olayı da çok konuşuldu. Galatasaraylı bir yönetici böyle davranmamalı. Attığı twitlerin arkasında olmalıydı. Onları silmeyecekti... Ne de olsa genç ve tecrübesiz...

KURTULUŞ REÇETESİ

1- Galatasaray Spor Kulübü Anonim Şirket statüsünden çıkmalıdır.

2- Galatasaray borsada sattığı bütün hisseleri geri almalıdır.

3- Galatasaray asla siyasete girmemelidir.

4- Galatasaray, Arena Stadı'nı kesinlikle satın almalıdır.

5- Galatasaray'da üyelik yapısı kökünden değiştirilmelidir.

6- Galatasaray, Mayıs ayı sonu gelmeden, yıl bitmeden takımın tüm sinerjisini bitiren bir karar verdiği için UEFA'ya dava açmalıdır.

7- Devrim için son önerim de Özbek kesinlikle yönetimi değiştirmelidir.