Galatasaray - Darüşşafaka Doğuş ertelendi

Galatasaray - Darüşşafaka Doğuş karşılaşması terör olayları nedeniyle ertelendi.
Galatasaray - Darüşşafaka Doğuş ertelendi
Galatasaray - Darüşşafaka Doğuş karşılaşması terör olayları nedeniyle ertelendi.

Türkiye Erkekler Basketbol Ligi'nde Spor Toto Basketbol Ligi'ndeki Galatasaray Odeabank – Darüşşafaka Doğuş karşılaşması terör olayları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Bugün saat 19:00'da oynanaması planlanan mücadele İstanbul Taksim'de meydana gelen terör saldırısı sebebi daha sonra belirlenecek bir tarihte oynanacak.

İstanbul Taksim'de yaşanan terör saldırısı nedeniyle bu maçın ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. Darüşşafa Doğuş oyuncularının Taksim'de bir otelde kalmasından ötürü bu kararın alındığı öğrenildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yaptığı açıklama

Spor Toto Basketbol Ligi'nin 22.hafta müsabakalarından Galatasaray Odeabank – Darüşşafaka Doğuş takımlarımız arasında bugün saat 19.00 de oynanacak müsabaka ile ilgili olarak, Darüşafaka Doğuş kulübünün "Taksim'deki bomba olayı sırasında basketbol takımının Taksim bölgesinde olmaları ve halen aynı bölgede otelde kampta bulunan sporcularının ciddi psikolojik sorun yaşamaları nedeniyle, müsabakanın ertelenmesi" talebi ve Galatasaray Kulübünün de TBF'nin bu nedenle alacağı karara saygılı olduklarına dair beyanları değerlendirilerek, söz konusu müsabakanın Darüşafaka Doğuş kulübü'nün "gösterdiği gerekçelere" dayalı olarak ileride açıklanacak bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir.

Diğer basketbol müsabakalarının ise programlandığı şekilde oynanacağı kamuoyuna duyurulur.