Galatasaray'da flaş gelişme! 3 yıllık sözleşme..

Dursun Özbek'in, sezon sonunda mutlu sona ulaşmaları durumunda Igor Tudor'a 3 yıllık zamlı sözleşme önereceği öğrenildi.
Galatasaray'da flaş gelişme! 3 yıllık sözleşme..
Sezona hızlı bir giriş yaparak liderlik koltuğuna oturan Galatasaray'da yönetimin, teknik direktör Igor Tudor ile sözleşme yenileyip yenilememe konusundaki tavrı belli oldu.

Başkan Dursun Özbek ve kurmayları bu konuda sezon sonuna dek adım atmama kararı aldı.


ŞAMPİYON YAP ZAMLI SÖZLEŞMEYİ KAP

Hürriyet'in haberine göre; Maddi ve manevi açıdan büyük önem taşıyan Süper Lig şampiyonluğu kazanıldığı taktirde Hırvat teknik direktörle 3 yıllık yeni mukavele teklif edilecek.

Tudor da bu konuda yönetimle aynı düşüncelere sahip. İstikrardan yana olan ve Tudor'un en sert biçimde eleştirildiği dönemde Hırvat teknik direktöre sahip çıkan başkan Özbek, yeni mukavele konusunda aceleci davranmama kararı aldı.


NEDEN SEZON SONUNU BEKLEYECEK?

Sezon sonuna dek bekleyecek olan Dursun Özbek'in bu kararının 2 önemli sebebi bulunuyor:

1-) Süper Lig'de gösterilecek performans başkan Özbek'in Tudor hakkında vereceği kararda kritik rol oynayacak. Halen liderlik koltuğunda oturan Galatasaray, sezonu aynı noktada tamamlayıp 21. şampiyonluk kupasını kaldırırsa Tudor'a yeni sözleşme teklifinde bulunulacak.
2-) Galatasaray Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurulu 2018 Mayıs'ında yapılacak. Başkan Dursun Özbek, Igor Tudor ile sezon devam ederken yapılacak bir sözleşme genel kurul öncesi sakıncalı olacağı düşüncesini taşıyor. Başkanlığa yeniden aday olmasına kesin gözüyle bakılan Özbek'in Tudor hakındaki kararı olumlu olursa, kongrenin ardından mukavele imzalanacak.


MAAŞI DA ARTIRILACAK

Başkan Dursun Özbek, Igor Tudor'un kalmasını isterse, yeni sözleşmenin süresi 3 yıl olacak.

Özbek'in şampiyon yapması durumunda 1 milyon euro alan Tudor'un maaşını da artıracağı öğrenildi.

HABER YORUMLARI