Galatasaray Beşiktaş derbisine Erman Toroğlu'nun yorumu

Galatasaray Beşiktaş derbisinin ardından eski futbolcu ve hakem Erman Toroğlu, ASpor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu.
Galatasaray Beşiktaş derbisine Erman Toroğlu'nun yorumu
Galatasaray Beşiktaş derbisinin ardından eski futbolcu ve hakem Erman Toroğlu, ASpor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu.

Toroğlu, Beşiktaş'ın golünde sahaya giren kişinin oyunu etkilememesi nedeniyle golün verilmesinin doğru olduğunu belirterek Galatasaray'ın doğru olanı yaparak ilk yarıda müthiş bir mücadele ortaya koyduğunu söyledi.

Toroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

"SAHAYA GİREN VATANDAŞ OYUNU ETKİLEMİYOR"

"Sahaya giren vatandaş topun oynandığı anda kamerada bile yok. Gol oluyor, yarı sahada verkaçlarla devam ediyor. Amcam girmiş orta sahanın bir yerinde yatıyor. Oyunu pozisyonu etkilemiyor. Topun önüne yanına geçse durduracaksın. Ama bugünkü gibi olsa devam ettireceksin, sonra adamı dışarıya atacaksın.. İş hakeme kalıyor ama her işte mantık var. Mantığı düşünürsen işi çözüyorsun"

"EĞER GOL VERİLMESEYDİ..."

"Bana kalsa, daha o madde yokken; Fenerbahçe - Konya maçında ben yedekleri dışarıya çıkarttım diye ortalık birbirine girdi. Bana ateş ettiler. Hıncal Uluç bir yazı yazdı, daha sonra yedekler otursun diye madde çıktı. Trabzon'daki gibi bir durum yoktu bu maçta. Kale sahasının içinde adam. Hakemi indirmiş dövüyor. Orada oynatıyor, burada öyle değil. Golü attırırım, sonra dönüp bu işe bakarım. Kesersem büyük haksızlık olur gole."

"GALATASARAY, FENERBAHÇE MAÇINDA BU KADAR HIRSLI DEĞİLDİ"

"Galatasaray, Fenerbahçe maçında bu kadar istekli değildi. Son 12-15 haftadadır bu kadar hırslı Galatasaray görmedim. İlk yarıda Beşiktaş'ta istediği gibi oynayamadı ama Galatasaray en doğru olanı yaptı. Fenerbahçe maçında bu kadar istekli ve hırslı değillerdi. Daha rölanti ve az hücüuma çıkarak oynadılar. Beşiktaş aslında bu tip takımları sever"