"Galatasaray asla şampiyon olamaz"

Spor yazarları Trabzonspor'un Galatasaray'ı 2-1 yendiği karşılaşmayı değerlendirdi...
ÖMER ÜRÜNDÜL: Çalımbay faktörüRıza Çalımbay, sezon başı Antalya'da görevdeyken Galatasaray'a karşı uygulattığı taktik planın aynısını dün gece Trabzonspor'a uygulattı. Ana hedef önde etkili baskı ile Galatasaray'ın kurgusunu bozmaktı. Bu düşüncenin yanı sıra bir de çok coşkulu bir futbolcular grubu gündeme gelince 90 dakika ev sahibi lehine beklenmeyen bir saha içi üstünlüğü gündeme geldi. Galatasaray takım halinde çok kötü oynadığı bir maçta hem kontrolü eline hiç alamadı hem kale önü tehlikeleri yaşadı hem iki gol yedi hem de pozisyon bulamadı. Galatasaray adına tek akılda kalan olumlu görüntü Rodrigues'in kişisel çabasıyla attığı goldü. Bir parantez de Gomis'e açmak istiyorum: Herkese göre değil ama bana göre son haftalarda fiziki bir düşüş içine girdi. Dün sadece hayalet gibiydi.

AHMET ÇAKAR: Tudor önemli bir hata yaptıGalatasaray'ı iki haftadır ciddi diyebileceğimiz rakipler karşısında şaşkınlıkla izliyoruz. Toplamda 5 puan kaybettiler ve buldukları gol ve gol pozisyonu sayısı birkaçı geçmez. Üstelik dün gece futbol adına ortaya koskoca bir sıfır koydular. Hiçbir oyuncusu bırakın iyi olmayı, vasatı bile bulamadı. Rodrigues ile attıkları gol dışında, bırakın gol pozisyonunu neredeyse tehlikeli pozisyonları bile olmadı. Bence Galatasaray'da Bafetimbi Gomis'in oyundan alınması büyük hata. Zaten rakip kaleye gidemiyorsun, zaten tek tük pozisyon yakalıyorsun. Gomis ne kadar kötü de oynasa bir an gelir, Gomis'in vuruş tekniğine ya da fırsatçılığına ihtiyaç duyabilirsin. Bence teknik direktör Igor Tudor önemli bir hata yaptı.
RIDVAN DİLMEN: G.Saray'ın problemi hızGalatasaray, 9 hafta kredisini çok iyi kullandı. Ama şunu söyleyelim: Tudor büyük maçlarda sınavı geçemedi. Geçen sezonu da katarsak, Beşiktaş'ı yenemedi, iki kez Fenerbahçe'yi yenemedi. Başakşehir'i geçemedi. Yani ilk 4'teki takımlara kazanamadı. Gomis çıkmaz. Eren'i oyuna sokma demiyorum, sok ama ikinci forvet olsun. Linnes sahada yok. Denayer çok hata yapıyor. Maicon açıklar verdi. Selçuk kötü. Ndiaye'yi bir tek kartlarda gördüm. Feghouli de etkili değildi. Galatasaray'ın 11'ini koyunca sprint olarak savunmanın önünde oynayan oyunculara bakacak olursak Fernando çabuk bir oyuncu değil. Hız problemin var. Bunu da hızlılarla çözersin; Yasin, Rodrigues bunlar kenarda. Sahadaki Gomis'i de çıkarıyorsun.
LEVENT TÜZEMEN: Büyük hoca Tudor!Bükemediğin bileği öpeceksin. Evinde Akhisar'dan 6, Alanya'dan 4, toplamda 10 gol yiyen Trabzonspor, onca eksik yıldızlarına rağmen Galatasaray'a ilk yenilgisini tattırırken alkışlanacak bir mücadele ortaya koydu. Bu maç, iki teknik adam arasındaki farkı gösteriyor. Tudor, Rıza Çalımbay'la girdiği iki düelloda da tuş oldu. Galatasaray taraftarları, bu Tudor'u geçen seneden beri eleştirdiğim için tepki gösteriyorlardı. Ben daha da büyük söylüyorum; Tudor'un teknik direktörlüğünde Galatasaray asla şampiyon olamaz. Çünkü Hırvat hocanın bilgi-becerisi bir maça farklılığını koyabilecek kalite ve kapasitede değil.

ERMAN TOROĞLU: G.Saray'ın disiplin sorunu var! Tudor...Galibiyet kesinlikle bordo-mavililerin hakkıydı. Hem hücumda hem defansta çoğaldılar. Rıza Hoca'nın geldiği net bir biçimde belliydi. G.Saray'a dönüyoruz... Teknik direktör ile bazı futbolcuların arasında kopukluk var. Mesela benim dışarıdan gördüğüm Gomis'le... Eğer Gomis istediği topları alır da verimli olamazsa tamam. Ama eğer Gomis'e topu getiremezsiniz, ne yapsın? Dün gece meşin yuvarlağı Gomis'e getiremediler. Muslera da bazı yan toplarda gereksiz çıkıyor, bazılarında da gereksiz kalede kalıyor. O da eski Muslera değil. Tudor'a bakıyorsunuz, şansı da yaver gittiği halde daha hala sahaya çıkacak kadroda ve takımın içinde otorite sağlayamamış. Takımına hakim değil. Öncelikle G.Saray'da disiplin noksanlığı var. Geçen hafta Belhanda'nın atıldığı pozisyonda disiplin eksikliği var. Bu hafta Feghouli'nin atıldığı pozisyon... Bunların hepsi takımdaki hoca disiplinsizliğini gösterir.

HABER YORUMLARI