Galatasaray'a transfer uyarısı

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, sözleşmesini tek taraflı feshederek takımdan ayrılan ve adı Galatasaray ile anılan Welliton ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Galatasaray'a transfer uyarısı
Sözleşmesini tek taraflı feshederek takımdan ayrılan ve adı Galatasaray ile anılan Welliton ile ilgili antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Erol Bedir şunları söyledi:

"Kulüplere uyarıda bulunduk"

"Welliton konusunun abartıldığını düşünüyorum. Futbolcu haksız fesih yapmıştır. Biz Türkiye'deki bütün kulüplere bu haksız fesih ile ilgili bir izahname yolladık. Bu sporcunun bizden nasıl ayrıldığını açıkladık, 'Eğer ileride bir tazminat şoku yaşamak istemiyorsanız bizimle görüşmeniz gerekiyor' dedik. Welliton ile ilgilenen dört kulüp buna uydu. Bunların üçüne cevap verdik. Fiyat belirledik, henüz bir dönüş yapan olmadı.

"Sonucuna katlanmak şartıyla..."

Bu dört kulübün haricinde futbolcunun Galatasaray ile anlaştığı haberleri çıktı. Ben bir şey bilmiyorum. Bize bir talep gelmedi. Bu işi Galatasaray'a ya da futbolcuya sormak lazım, aslı var mı? Futbolcu ile kulüp anlaşırlarsa bunu kendileri bilirler. Tazminat ya da sonucuna katlanmak şartıyla. Futbolcunun bize vermesi gereken 2.5 milyon Euro. O miktarı getirirse gidebilir. Mahkemeye kalırsak bu tutar tazminat ve cezalarla 3.5 - 4 milyon Euro'yu bulabilir, ona da katlanırlar. Eğer tazminat vermeyeceğine emin olan kulüp varsa buyursunlar futbolcu ile sözleşmeyi imzalasınlar. Bizimle anlaşmak isteyen varsa da kapımız açık herkesle görüşürüz" diye konuştu.

Sabah
HABER YORUMLARI