"Fenerbahçe Galatasaray'a tarihi fark atar"

Galatasaray'ın unutulmaz oyuncusu Gökmen Özdenak, Yenişafak'a yaptığı açıklamayla derbiye dair önemli detayları aktardı.
Galatasaray'ın unutulmaz oyuncusu Gökmen Özdenak, Yenişafak'a yaptığı açıklamayla derbiye dair önemli detayları aktardı.

Derbinin favorisinin olmadığını söyleyen Özdenak, 'Galatasaray ilk golü yerse, Fenerbahçe tarihi fark atar' dedi.

'Galatasaray tarihi fark yer'

"İki takım da kazanmak zorunda. Galatasaray prestijini korumak için, bütün seneyi taraftara affettirebilmek için, Fenerbahçe bu sene 4. Yıldızı takamazsa Galatasaray taraftarı 1 sene daha bu onuru yaşayacak. 'Bizim 4. Yıldızımız var' diyecekler. Galatasaraylı oyuncuların ikinci devre bugüne kadarki performansı rezil. Kimse koşmuyor, mücadele etmiyor, sanki lig bitmiş gibi davranıyorlar ve çok bitikler. Bu sebeple derbiden ümitli değilim ama bütün sezonun taraftarla barışabilmeleri için, Galatasaray Başkanı da çıkıp diyorsa 'kazanmamız gerekiyor' vb. bunu sahada futbolcu uygulayacak. Futbolcu da bunu başarabilmek için sahada Fenerbahçe'yi yenmek zorunda. Hele ki ilk golü yiyip de biraz da kötü oynamaya başladıkları zaman tribünler daha çok onların üzerine yığılır, o zaman Fenerbahçe tarihi fark atar."

Fenerbahçe'nin işi de zor

"Fenerbahçe'nin de işi zor tabi ki. Fenerbahçe kaybederse şampiyonluk büyük oranda gider. İkisinin de kazanması gereken bir maç. İki taraf da korkak oynayacağı için pek keyifli bir maç izleyeceğimizi zannetmiyorum.
Galatasaray'ın kadrosu Fenerbahçe kadar iyi.

Diyorlar ki 'Galatasaray transfer yapmadı, Fenerbahçe ile kıyaslandığı zaman kadrosu iyi değil'. Fenerbahçe'de Van Persie varsa, Diego varsa, Nani varsa, Galatasaray'da da Sneijder var, Selçuk var, Podolski var. Oyuncuların sahada ne yaptıkları önemli. Fenerbahçe'de büyük güvenle getirilen ve çok şey beklenen Van Persie ile Nani yürüyorlar. Yürüyerek oynuyorlar. Onlar biraz kıpırdansa çok farklı şeyler izleyeceğiz. Kezman'ın söylediklerini hatırlayın. 'Fenerbahçe'de 2 yılda aldığımı 10 senede alamadım' dedi. Türkiye'de durum bu. Büyük paralara geliyorlar ama kimse bir şey oynamıyor."