"G.Saray'ın cezası düşebilir"

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi ve 3. dönem CAS hakimi Türker Arslan Sporcope.com'a sarı kırmızılı kulübün aldığı Avrupa Kupaları'ndan men cezası ile ilgili detayları aktardı.
Galatasaray Divan Kurulu Üyesi ve 3. dönem CAS hakimi Türker Arslan Sporcope.com'a sarı kırmızılı kulübün aldığı Avrupa Kupaları'ndan men cezası ile ilgili detayları aktardı.

DAVAYA BENİM DE GİRMEM SÖZ KONUSU DEĞİL

İtirazın ardından kararın düşebileceğini söyleyen Türker Aslan, sonucun lehine de aleyhine de değişebileceğini ifade ederken bir sonraki yıl tekrar ceza alınıp alınmayacağı ile ilgili sorumuza ise Arslan, "UEFA'nın kararının tam metnini bilmiyorum şuan için. UEFA devamlı kontrol altında tutar, para cezası men cezaları verebilir. Bir ceza verildikten sonra hemen ertesi yıl bir ceza daha verilmiyor. Belirli süreçleri tetkik edip öyle kararlar alırlar" sözlerini kullandı.

"CAS CEZAYI İPTAL DE EDEBİLİR CEZA AYNI DA KALABİLİR"

"Galatasaray'ın cezasını CAS iptal edebilir. Karar aynı da kalabilir. Bu tamamen değerlendirmelerine bağlı... Oluşacak hakem heyetinin kararlarına bağlı."

"BAŞVURU 21 GÜN İÇERİSİNDE, KARAR ORTALAMA 4 AYDA..."

"21 gün içerisinde Galatasaray'ın başvuru süresi var. CAS'ta kararlar 4 ayda ortalama çıkar. Hakem heyetinin oluşmasından itibaren karar 4 ayda çıkar denir ama kesinlikle 4 ayda olacak diye bir şey yok. Daha fazla da olabilir" ifadelerini kullandı.

Olası bir durumda kendisinin Galatasaray davalarına girip girmeyeceği ile ilgili soruya ise Türker Arslan, "Hakem heyeti içerisinde benim olmam uygun olmaz. Benim geçmişimde Galatasaray olduğu için ben seçilsem bile çekilmem gerekir, doğru olmaz" şeklinde cevap cerdi.

CEZA NE ZAMAN YÜRÜRLÜĞE GİRER?

Cezanın ne zaman yürürlüğe gireceğine ilişkin ise Arslan, "Ceza Avrupa Kupaları'na katılma hakkı ne zaman elde edilirse ceza o zaman çekilir. Bu sezon elde ederse bu sezondur." diyerek açıklamalarını tamamladı.

Sarı kırmızılı kulübün başkanı geçtiğimiz hafta İsviçre'ye giderek yapılan görüşmelerin ardından yaptığı açıklamada UEFA'dan ceza beklemediklerini, yeterli bir savunma yaptıklarını belirtmişti. Özbek alınacak herhangi bir cezanın ardından sarı kırmızılı yönetim olaran CAS haklarını kullanacaklarını açıklamıştı.

Bu gelişmenin ardından sarı kırmızılı yönetimin Belçikalı avukat Dupont önderliğinde CAS'a yapılacak olan başvurunun planlandığı öğrenildi.

İşte o açıklamalar: