"Futbolu Barça'da bırakmam"

Barcelona'nın Arjantinli oyuncusu Javier Mascherano, dünyaca ünlü futbol dergisi Four Four Two'ya ilginç açıklamalarda bulundu.
Barcelona'nın Arjantinli oyuncusu Javier Mascherano, dünyaca ünlü futbol dergisi Four Four Two'ya ilginç açıklamalarda bulundu.

Mascherano, Barcelona'da kariyerini sonlandırmak istemediğini belirterek ilerleyen yaşının getirdiği sorunlarla birlikte gün geldiğinde isteklerine daha fazla cevap verebileceği bir takıma gidebileceğini söyledi.

31 yaşındaki oyuncu yaptığı açıklamada, "Forma giyemeyeceğim günler bir gün gelecek. O zaman da Barcelona'nın oyununa ayak uyduramayacak şekle gelebilirim. Bir sezonda 60 maç ve fazlasını oynamak da kolay değil. Benim tahminim futbolu Barcelona'da bırakmayacağım yönünde" ifadelerini kullandı.

Fiziksel olarak kendisini kanıtlayabileceği ve daha düşük tempoda oynayan takımlara gidebileceğini söyleyen Mascherano, bu kez de kendisini ne kadar takımına verip vermeyeceğini göreceğini ifade etti. Ülkesi Arjantin'de ise daha az maç oynandığı için daha yüksek kondisyona sahip olunması gerektiğini belirten Mascherano az maç oynamanın yaşı ilerleyen oyuncular için tercih sebebi olacak bir durum olduğunu ifade etti.

Futbola ülkesi Arjantin'in River Plate takımında başlayan Mascherano, bugüne kadar sırasıyla Corinthians, West Ham, Liverpool ve Barcelona takımlarında forma giydi. Barcelona'ya 20 milyon euro bedelle transfer olan Mascherano, hem Katalan ekibinin kadro sıkıntısı yaşaması, hem de yaşının ilerlemesi nedeniyle savunmanın göbeğinde de oynamaya başlamıştı.