"Tarihi değiştirmek istiyoruz"SPORCOPE DIŞ HABERLER- Geçtiğimiz salı günü Barcelona ile Espanyol arasında oynanan Kral Kupası maçında ilk kez Barcelona forması giyen Arda Turan, Catalunya Radyosu'na açıklamalarda bulundu.

Arda Turan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle;

"İdolum her zaman Andres Iniesta'ydı. İnsanlar bazen bana Iniesta'dan sadece 3 yaş küçük olduğumu söylüyorlar. Ancak o benim her zaman referans aldığım isim oldu ve Iniesta'nın benim için çok iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum."

"Az gol attığım konusunda beni eleştirenlere her zaman Iniesta'yı örnek gösteriyorum. O da çok fazla gol atmıyor ama oynadığı futbol bir sanat."

"Geçtiğimiz 6 aylık sürede herkes bana çok yardımcı oldu. Hiçbir zaman kendimi kötü hissetmedim. 6 aylık süre, ilk maçımda duyduğum mutluluğa değdi."

"Lionel Messi dünyanın en iyisi"

"İlk maçım benim için zordu, gergindim. Futbol açısından değil, takımla oynama konusunda zorlandım. Dünyanın en iyi takımıyla kendi taraftarım önünde oynadım ve güzel bir maç çıkardım."

"Lionel Messi dünyanın en iyisi. Bence ondan sonra Neymar geliyor. Ancak Messi kesinlikle bu dünyadan değil. Çok zeki bir insan. Bazen saha dışında bir ya da iki kelimeyle de olsa şakalaşıyoruz. Az konuşuyor ama bence az ama öz konuşmak en iyisidir"

"Futbol tarihini değiştirmek istiyoruz"

"Şampiyonluğun ardından gelen sene her zaman zordur. Ancak bizim ayrı özel bir motivasyonumuz var. Daha önce hiçkimsenin başaramadığını başarmak istiyoruz. Bu bizi motive ediyor. Dünya futbolunun tarihini değiştirmek istiyoruz. Luis Enrique de bunu istiyor. Enrique'yi seviyorum çünkü gerçekten çok tutkulu bir insan."

"Barcelona'da basına tanıtıldığım gün çok özeldi. Ülkemdeki genç insanlara savaştıkları zaman hayallerine kavuşabilecekleri konusunda örnek olduğumu düşünüyorum. Ülkemdeki gençlere örnek olmak istiyorum."