Fotomaç'tan Beşiktaş'a fotomantaj skandalı

Günlerdir konuşulan ve gündemi meşgul eden gazete manşetindeki skandalı, Beşiktaş taraftarı ortaya çıkardı!
Fotomaç'tan Beşiktaş'a fotomantaj skandalı
Günlerdir konuşulan ve gündemi meşgul eden gazete manşetindeki skandalı, Beşiktaş taraftarı ortaya çıkardı!

Fotomaç Gazetesinin birinci sayfasından yayınlanan ve Mete Kalkavan'ın taraflı bir yönetim sergilediğini öne süren haberin alt kısmındaki görsel herkesi şaşırttı.KANLI FOTOMONTAJ!

Beşiktaş'ın yıldızı Ricardo Quaresma'nın Trabzonsporlu Yusuf Erdoğan'a sert müdahalesinin ardından Bordo-mavili oyuncunun tedavi edildiği sırada çekilen görsel, üzerindeki değişiklikler yapılarak okuyuculara sunuldu.Lig TV'den alınan bu görüntüde Yusuf Erdoğan'ın bacağında herhangi bir kanama görülmezken Fotomaç Gazetesi, hem manşetten verdiği hem de olayların detaylarının aktardığı sayfasında Yusuf Erdoğan'ın kanlar içinde yerde kaldığını iddia etti.

Gazetenin manşetinde verilen bu görsel, Beşiktaş taraftarının farketmesiyle ortaya çıktı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran görsel, aynı biçimde gazetenin diğer bir sayfasında daha kullanıldı.DETAYLAR BÖYLE AKTARILDI

Fotomaç Gazetesi, haberin detaylarında ise bu metni kullandı: "Quaresma'nın taban vurduğu Yusuf, sahayı gözyaşları içinde terk etti. Oyuna devam edemeyen Yusuf'un ayağının son hali işte böyle görüntülendi."

Oysa ki Yusuf Erdoğan'ın yere düşüş anında ve sonrasında foto muhabirlerin objektiflerine yansıyan karelerde, görüntü bambaşkaydı!Yusuf Erdoğan'ın darbe aldığı sol bacağında, herhangi bir kanama görülmezken darbeye bağlı hafif kızarıklık görüldü.

Fotomaç Gazetesi'nin neden böyle bir montaj yaptığı anlaşılmazken, siyah-beyazlı taraftarlar olayı fark etmelerinin ardından çılgına döndü.

Malum gazete Türkiye'nin en iyi yorumcularından Güntekin Onay'ın açıklamalarını da terör örgütü propagandası olarak okuyucularına aktarırken, Beşiktaş taraftarının ortaya çıkardığı bu fotomontaja nasıl yanıt vereceği merak ise ediliyor. (Vatan)