Final-Four öncesi Fenerbahçeli Dixon ve Hickman konuştu

Fenerbahçe'ye ‘şampiyon' unvanlı Pınar Karşıyaka'dan gelen ve kısa sürede adeta ‘kabuk değiştiren', hücum yönüyle sivrildiği basketbolda ‘savunmacı' özelliğini de kariyer ağacına kazıyan milli guard Bobby Dixon, takım arkadaşı Ricky Hickman ile birlikte Habertürk'e röportaj verdi.
Final-Four öncesi Fenerbahçeli Dixon ve Hickman konuştu
Fenerbahçe'ye ‘şampiyon' unvanlı Pınar Karşıyaka'dan gelen ve kısa sürede adeta ‘kabuk değiştiren', hücum yönüyle sivrildiği basketbolda ‘savunmacı' özelliğini de kariyer ağacına kazıyan milli guard Bobby Dixon, takım arkadaşı Ricky Hickman ile birlikte Habertürk'e röportaj verdi.

Skorer yönüyle ön plana çıktığı Kaf Kaf'tan geldiği Sarı-Lacivertli forma ile bocalama sürecini çabuk atlatan 1.78 boyunda ve 33 yaşındaki ABD asıllı guard, coach Zeljko Obradovic ile çalışmanın ayrıcalıklarını yaşadığını söyledi.

Obradovic'in sisteminde tüm oyuncuların hücum özellikleri dışında savunmacı kimliğe de sahip olmasının ‘zorunlu' olduğuna değinen ünlü oyuncu, "Ben sorumluluk almaktan hiçbir zaman kaçınmayan bir oyuncuyum. Bana verilen görevi en iyi şekilde de yerine getirmeye çalışıyorum" şeklinde konuştu.

"OBRADOVİC'TEN YENİ ŞEYLER ÖĞRENİYORUZ"

"Herkes bana ‘Pınar Karşıyaka'da sadece hücum özellikleriyle tanınan bir oyuncuydun. Fenerbahçe'de savunmacı oldun. Bunu nasıl başardın?' diye soruyor" diyen Dixon, bu konuyla ilgili "Karşıyaka'da ofansif özelliklerime ihtiyaç duyuluyordu. Bu yüzden de orada bu yönümü daha çok kullanıyordum. Yoksa bu benim kötü bir savunmacı olduğumdan kaynaklanmıyordu. Ama F.Bahçe'de durum farklı. Buradaki düzen gereği sorumluluk eşit paylaşıldığından ben de savunmada üzerime düşeni en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Şu ana kadar da başarılı olduğuma inanıyorum" dedi. Dixon, "Şampiyon bir takımdan çok daha büyük hedefleri bir takıma gelmiş olmak aslında kariyerim açısından çok iyi bir gelişmeydi. Çıtayı daha yükseğe koymuş oldum ve bu da bende daha başarılı olma, daha çok çalışma isteği uyandırdı. Obradovic'ten her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Bundan dolayı da çok mutluyum. Çok iyi bir takımımız var. İyi bir kimya tutturduk ve kazanmaya alıştık. Euroleague'de de çok iyi bir konuma geldik" diye konuştu.

"TELEVİZYON BAŞINDA KEYİF ALACAKLAR"

Savaşçı bir takım olduklarına değinen Dixon şunları söyledi: "Hiçbir maçta asla pes etmiyoruz. Bizi Berlin'e gelerek ya da televizyonları başında bizi destekleyecek olan taraftarlarımıza şunun sözünü rahatlıkla verebilirim. Arkalarına yaslanıp, bizi izlesinler. Biz sahada, onlar da televizyonları başında keyif alacaklar. Kupayı kazanabilirsek de bunu birlikte kutlayacağız. Ama tabii ki önce finale çıkmamız gerekiyor. Hep adım adım ilerledik. Bu şimdi de öyle olacak. Kupaya 2 maç kaldı. Umarım ikisini de kazanır, kupayı biz alırız.

"KUPAYI KAZANMAYA ÇOK YAKINIZ"

Fenerbahçe'de geçen sezon Play-Off çeyrek final serisi öncesi sakatlanan ve yaklaşık 1 yıl sahalardan uzak kalan ABD'li şutör Ricky Hickman da uzun bir sezon boyunca verilen emeğin karşılığını almak istediklerini söyledi. 2 yıl önce Maccabi ile kazandığı şampiyonluk sonrası Sarı-Lacivertli kulüple sözleşme yapan 31 yaşındaki ünlü oyuncu, şampiyonluğa bu yıl çok daha yakın olduklarını ifade ederek şunları söyledi: "Açıkçası geçen yılki sakatlık beni sadece fiziksel değil, mental olarak da çok olumsuz etkiledi. İyi oynadığım bir dönemde takımdan uzak kalmak çok zordu. Sakatlıktan döndüğümde bana taraftarlarımızın verdiği desteğin karşılığını vermek istiyorum. Taraftarlar bu sezon bize müthiş bir destek veriyorlar. Onların da bizim de bu güzel geçen sezonun karşılığını alma zanımızın geldiğine inanıyorum. Buna sadece 2 adım uzaktayız. Tüm dileğim Berlin'den kupayı İstanbul'a getirmek. Bunu da başaracak güçteyiz."